|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Zapomnij o nudnej ścianie – sprawdź, jak ją wyeksponować

Zapomnij o nudnej ścianie – sprawdź, jak ją wyeksponować

Aranżując wnętrze, bardzo często zapominamy o ścianach, w efekcie czego są one bez charakteru i stylu – są po prostu nudne. Czas przyjrzeć się naszym ścianom i zastanowić się, czy czegoś byśmy na nich nie zmienili. Czy ich kolor pasuje do wystroju wnętrza? Czy nie potrzebują większej ilości dodatków? Jak sprawić, by była dekoracją pomieszczenia i zachwycała aranżacją? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury.

Biała ściana nie musi być nudna

Styl skandynawski na dobre zagościł w domach Polaków, a ze sklepowych półek coraz szybciej znika biała farba, którą później malujemy ściany. Cóż, białe ściany prezentują się bardzo schludnie i elegancko, ale według nas brakuje im „tego czegoś”, a czego dokładnie? Kropek, kropelek deszczu lub...kaktusów! Biała ściana, w dalszym ciągu pasująca do skandynawskiego wnętrza może być wesoła, może przywoływać uśmiech na twarzy. Dlatego decydujmy się na białe tapety dekoracyjne w zaskakujących wzorach. Oto co proponujemy amatorom skandynawskich aranżacji:

Biała tapeta w czarne kropki dekoracyjna
Tapeta w kropki
Biała tapeta ścienna w kropelki niebieskie i różowe
Tapeta w kropelki
Biało czarna tapeta w kaktusy na ścianę
Tapeta w kaktusy

Czas na soczysty kolor!

Podczas gdy część osób świetnie czuję się wśród białych ścian i równie białych mebli, inni lubią otaczać się fantazyjnymi wzorami, intensywnymi kolorami i wszystkim tym, co radosne, kolorowe i zaskakujące. Wykorzystując różne barwy, można stworzyć wnętrze w stylu nowoczesnym, w którym kolor jest tylko delikatnym akcentem podkreślającym charakter wnętrza.

Z drugiej strony możemy pobawić się kolorami, sprawić, by to one dominowały w naszym mieszkaniu, by każdy element wyposażenia naszego domu przyciągał wzrok. Kolorowe lampy, narzuty, meble, dodatki – mogłoby się wydawać, że wnętrze urządzone w ten sposób jest chaotyczne, jednak taka aranżacja zazwyczaj jest przemyślana. Przedmioty, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują, tak naprawdę tworzą spójną kompozycję, przypominającą kolorowe wnętrza egzotycznych mieszkań Meksyku czy Indii, w których przepych kolorów i bogate wzornictwo to ich znak rozpoznawczy.

Dopełnieniem bogatego w kolory wnętrza będą kolorowe tapety, które nie tylko podkreślą charakter mieszkania i jego styl, ale też odzwierciedlą radosne podejście do życia właściciela domu. Pamiętajmy, że bardzo często nasze mieszkania odzwierciedlają nasz stan ducha (co oczywiście nie jest regułą). Jeśli jesteśmy na co dzień ułożeni i spokojni prawdopodobnie zdecydujemy się na wyżej pokazane białe tapety, jeśli jednak nie potrafimy usiedzieć w miejscu, pewnie wybierzemy jeden z poniższych modeli tapet:

Kolorowa tapeta w paski pionowe
Kolorowe paski pionowe
Ścienna tapeta w duże grochy kolor marsala
Grochy kolor marsala
Miętowa tapeta marokański wzór
Miętowy wzór marokański

Dekoracje ścienne

Jeśli jednak należymy do tej grupy osób, która z kolorami na ścianie nie lubi przesadzać i woli pomalować ją w jednym kolorze, warto zastanowić się nad tym, jak sprawić, by taka ściana była „atrakcyjniejsza” w naszych oczach. Rozwiązaniem są dekoracje ścienne, które z każdej ściany mogą uczynić zbiór swoistych dzieł sztuki. W jaki sposób? Już wyjaśniamy.

Jeśli bliski jest nam styl nowoczesny, proponujemy grafiki na ścianę. Wystarczy powiesić kilka plakatów w jednym rzędzie, a już możemy poczuć się jak w galerii sztuki współczesnej, prawda?

Grafiki na ścianę, plakaty nowoczesne
Grafiki na ścianę - nowoczesne plakaty

Kolejną naszą propozycją na udekorowanie ściany są ręcznie malowane obrazy olejne – to jest propozycja dla osób lubiących bardziej tradycyjne wnętrza. Obrazy przedstawiające malownicze pejzaże lub portrety mogą być ciekawą dekoracją ściany w salonie, sypialni, a także w gabinecie.

Obraz olejny natura na ścianę sypialni
Obraz natura
Obrazy akty kobiece
Obrazy akty kobiece

Czy udowodniliśmy, że ściany nie muszą być nudne? Mamy nadzieję, że tak. Bo tak naprawdę nawet biała ściana może mieć w sobie tyle uroku, jak ta kolorowa. Wystarczy niewielki kolorowy wzór na tapecie lub plakat bądź obraz. Ściana jest dużą powierzchnią, na której możemy wyrazić siebie. Bawmy się kolorami, kupujmy tapety dekoracyjne i stylowe dekoracje ścienne – każdy z nas może stworzyć ścianę, która będzie ozdobą wnętrza.