|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Wakacje offline dla higieny i odpoczynku. Jak urządzić strefę relaksu w domu?

Wakacje offline dla higieny i odpoczynku. Jak urządzić strefę relaksu w domu?

Podczas urządzania strefy relaksu ważny jest nie tylko jej wygląd i styl, ale także funkcjonalność dodatków do domu. To one mają umożliwić Ci jak najefektywniejszy odpoczynek, który pozwoli zachować zdrowy styl życia i równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym.

Strefa relaksu w domu – o czym warto pamiętać?

To jakie elementy powinny znaleźć się w Twojej strefie relaksu, zależy od tego, jakim czynnościom lubisz się oddawać podczas odpoczynku. Jeśli lubisz czytać książki – podstawą będzie wygodny fotel, lampka i biblioteczka ustawiona tuż obok. Jeśli wolisz oglądać filmy czy rozmawiać z przyjaciółmi i rodziną – pomyśl o stoliku kawowym i miękkiej sofie. Niezależnie od Twojego sposobu na relaks nowoczesne oświetlenie salonu pozwoli Ci wprowadzić do wnętrza odpowiednią atmosferę. Możesz wybrać ciepłe, delikatne światło bądź jasne i punktowe, jeśli chcesz oddać się lekturze ulubionej książki.

Skandynawska lampa podłogowa

Skandynawska lampa podłogowa

Na podłodze warto położyć dekoracyjny dywan, który na równi ze światłem podkreśli wybrany przez Ciebie charakter wnętrza. Jeśli lubisz przytulne pomieszczenia w stylu hygge, oczywistym wyborem będzie miękki dywan typu shaggy. Zagwarantuje ukojenie dla zmęczonych stóp po ciężkim dniu pracy. Do pomieszczenia wniosą odrobinę ciepła także odpowiednie ozdoby na ścianę.

Dodatki do domu, które umilą odpoczynek

Chcesz zwiększyć wygodę odpoczynku w swoim ulubionym fotelu? Postaw przed nim skandynawski stołek. To idealny podnóżek, który pozwoli Ci wygodnie rozsiąść się w fotelu czy na sofie. W takiej pozycji o wiele przyjemniejsze jest słuchanie muzyki czy oglądanie filmów. Obicie stołka możesz dobrać do kolorystyki panującej we wnętrzu. Możesz wybrać np. biało-szary puf w zygzaki. Jego uniwersalna barwa będzie pasowała do większości nowoczesnych wystrojów. 

Biało-szary puf w zygzaki

Biało-szary puf w zygzaki

Na sofie czy fotelu nie może również zabraknąć poduszek. To dzięki nim ułożysz plecy w najwygodniejszej pozycji. Wybierz dla nich dekoracyjne poszewki, aby w ciągu dnia stały się doskonałą ozdobą wnętrza. Jeśli w Twojej strefie relaksu panuje jednobarwny wystrój, kolorowa poszewka w paski przełamie go i stanie się radosnym akcentem. 

Doskonałą ozdobą w strefie relaksu są także lampki cotton balls. Ich punktowe światło wprowadzi do pomieszczenia przyjemny półmrok, w którym dasz odpocząć oczom. W tej przytulnej atmosferze kubek ciepłej herbaty lub lampka czerwonego wina będą smakować jeszcze lepiej. 

Nasza codzienność jest szybka i wypełniona licznymi obowiązkami. Tym bardziej konieczny staje się choć chwilowy relaks. W odpowiednio urządzonej strefie nawet piętnaście minut odpoczynku da Ci energię na kolejne wyzwania dnia.