|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Nowoczesne oświetlenie sypialni

Nowoczesne oświetlenie sypialni

Sypialnia – miejsce, o którym z tęsknotą myślimy podczas ciężkiego dnia w pracy. Wizja położenia się na miękkim łóżku, wśród wszechobecnych poduch jest przyjemna pewnie dla każdego z nas. Jednak sypialnia jest pokojem, w którym nie tylko śpimy czy oddajemy się popołudniowej drzemce. To tam odpoczywamy, bawimy się z dziećmi, wieczorami czytamy książkę w łóżku lub w rogu pokoju zajmujemy się robótkami ręcznymi, siedząc na swoim ulubionym, wygodnym fotelu. Ta przestrzeń nie byłaby tak przytulna, gdyby nie klimatyczne oświetlenie. Na jakie więc lampy warto się zdecydować, urządzając pokój do spania (i nie tylko)?

Oświetlenie w sypialni – zasady ogólne

Niezależnie od tego, jakiej wielkości jest sypialnia, w każdym przypadku musi ona być skutecznie oświetlona. Bo jak już zostało wspomniane we wstępie tego artykułu, przestrzeń sypialni to miejsce, w którym nie tylko śpimy, ale wykonujemy także szereg innych czynności. Interesując się wystrojem wnętrz, koniecznie należy mieć świadomość tego, że oświetlenie, czyli rodzaj lampy, moc świecenia, musi być dopasowane do tego, co aktualnie robimy. Oczywiście w sypialni zazwyczaj odpoczywamy, ale przecież są różne rodzaje odpoczynku. I tak inne światło będzie nam potrzebne do popołudniowej drzemki, a odmienne podczas wieczorów z ulubioną lekturą. To dlatego planując oświetlenie, nie możemy poprzestać tylko na jednym źródle światła, a niestety rzeczywistość pokazuje nam, że wiele osób o tym zapomina.

Wychodzimy z założenia, że im więcej lamp w pomieszczeniu, tym lepiej (oczywiście w granicach rozsądku). Dzięki temu żadna nieprzewidziana sytuacja nas nie zaskoczy. W sypialni powinna się więc znaleźć lampa, która daje wystarczającą ilość światła, by przykładowo zrobić make-up, kiedy mąż bierze nieco dłuższy prysznic niż zazwyczaj, a my musimy zaraz wyjść do pracy. Jednak sypialnia to głównie miejsce, w którym na wiele sposobów się relaksujemy, nie może więc w niej zabraknąć lamp, które dają przyjemne, klimatyczne światło, które sprzyja odpoczynkowi. Nie bez znaczenia jest więc barwa światła, jakie emitują dobrane do lamp żarówki, ale także kierunek padania światła, czy materiał abażuru, w który jest wyposażona lampa. Sprawdźmy zatem, jakie modele lamp z oferty Dekoori na pewno świetnie sprawdzą się w przestrzeni sypialnianej.

Lampy wiszące

Zacznijmy od oświetlenia, którego nie może zabraknąć w każdym pomieszczeniu, nie tylko w sypialni. Mowa oczywiście o lampach wiszących, które najczęściej zawieszane są w centralnym punkcie sufitu. Światło takiej lampy skutecznie oświetla całą przestrzeń z góry i szczególnie przydatne jest podczas sprzątania sypialni czy szukania garderoby w szafie.

złoto-biała lampa wisząca loft designerska industrialna nowoczesna Foggi 12C sklep dekoori.pl
Foggi 12C
wisząca lampa biała chromowana nowoczesna żyrandol Boategga W7 sklep dekoori.pl
Boategga W7
lampa wisząca biała nowoczesna minimalistyczna metalowa Scudo sklep dekoori.pl
Scudo

Przestrzeń sypialni zazwyczaj urządzona jest w jasnych kolorach, w bieli lub pastelach, dlatego zdecydowaliśmy się na zaprezentowanie trzech białych lamp, które w tak urządzonym wnętrzu wyglądają rewelacyjnie. Lampy nie tylko będą współgrać z otoczeniem, ale wprowadzą też przytulny klimat. Szczególnie taką funkcję spełniają lampy wiszące z kloszami w mlecznym kolorze.

Lampy podłogowe

Stojące lampy podłogowe bardzo często są pomijane podczas aranżowania oświetlenia we wnętrzu, a to duży błąd. Lampa stojąca bardzo dobrze sprawdza się jako dodatkowe źródło światła i swoje zastosowanie zazwyczaj znajduje w kącie pomieszczenia. A to zazwyczaj tam planujemy nasze miejsce do czytania lub wspomniany wcześniej kąt ręcznych robótek. Lampa podłogowa daje nam jeszcze ten komfort, że nawet jeśli jest zapalona późnym wieczorem, jej światło jest na tyle przyjemne, że nie przeszkadza osobie odpoczywającej/śpiącej w łóżku sypialnianym. Poniżej przedstawiamy piękne, nowoczesne lampy z abażurami z metalu i materiału:

skandynawska lampa podłogowa stojąca drewniana beżowy abażur Lapidus sklep dekoori.pl
Lapidus
lampa podłogowa skandynawska stojąca drewniana czarna abażur Corsus sklep dekoori.pl
Corsus
biała lampa stojąca styl loft podłogowa nowoczesna metalowa Talli sklep dekoori.pl
Talli

Kinkiety do sypialni

Kinkiety po kilku latach niebytu znów wróciły do łask i coraz częściej pojawiają się w naszych wnętrzach. Ich zastosowanie jest naprawdę szerokie. Ten rodzaj oświetlenia dodatkowego może być stosowany w przedpokoju czy salonie, ale według nas najlepiej swoje zadanie spełnia właśnie w sypialni. Ciepłe światło kinkietów wprowadza bowiem do wnętrza przytulną, miłą, aż chciałoby się powiedzieć intymną atmosferę. Na zamontowanie kinkietów w sypialni (oczywiście nad wezgłowiem łóżka) powinny zdecydować się osoby, które uwielbiają spędzać wieczory na czytaniu ulubionych książek. Na pewno przypadną Wam do gustu wybrane przez nas kinkiety do sypialni:

srebrna biała lampa ścienna kryształowa kinkiet pojedynczy metalowy chromowany sklep dekoori.pl
Finezzia
czarny kinkiet podwójny abażur ozdobny retro design srebrny chrom sklep dekoori.pl
Negrio
biały kinkiet kryształowy podwójny biały abażur lampa ścienna chromowana sklep dekoori.pl
Federrica

Kinkiety, nowoczesne lampy podłogowe i lampa wisząca – to absolutne minimum oświetleniowe, które powinno znaleźć się w sypialni. Taki zestaw lamp sprawia, że użytkowanie przestrzeni sypialnianej będzie nie tylko komfortowe, ale też niezwykle przyjemne. A przecież do tego dążymy, aranżując to pomieszczenie...