|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Jak w 30 minut odmienić wygląd kuchni?

Jak w 30 minut odmienić wygląd kuchni?

Kuchnia – miejsce, w którym spędzamy mnóstwo czasu. To właśnie w tym pomieszczeniu codziennie przygotowujemy posiłki, rozmawiamy z dziećmi od razu po ich przyjściu ze szkoły, a także miło spędzamy czas z przyjaciółmi w weekendowe wieczory. Fakt, że przestrzeń ta spełnia kilka funkcji, powoduje, że poszczególne elementy wyposażenia mogą się szybko zniszczyć lub, najzwyczajniej w świecie, znudzić. Jak w takim razie szybko odmienić wygląd kuchni?

Nowe życie starych szafek

Najwięcej miejsca w przestrzeni kuchennej zajmują szafki, dlatego należy dbać o to, by ich wygląd był nienaganny. Oczywiście fronty szafek codziennie dotykane są przez domowników nawet po kilkanaście razy, więc jest to ten element kuchni, na którym bardzo szybko widać ślady użytkowania. Co zrobić, gdy szafki nie prezentują się tak jak dniu ich kupienia? Wystarczy je okleić! Fakt, że na szafkach widoczne są zarysowania lub trudne do usunięcia zabrudzenia nie oznacza, że jesteśmy zmuszeni do kupowania nowych mebli kuchennych. Z pomocą przychodzą okleiny meblowe. Mnogość kolorów oklein dostępnych w sklepie Dekoori sprawia, że można stworzyć swoją kuchnię marzeń. Możemy zaaranżować przestrzeń na modną aktualnie skandynawską modłę i wybrać białe okleiny. Wolimy fronty szafek w kolorze soczystej zieleni? To także świetny pomysł! Pamiętajmy, że nie musimy ograniczać się do jednego koloru okleiny, gdyż bardzo modne są teraz szafki w różnych kolorach. Kombinacja wielu kolorów pozwoli stworzyć wnętrze dynamiczne i radosne.

Jeśli już decydujemy się na zmianę koloru szafek, warto także pomyśleć o nowych uchwytach. Po kilku latach użytkowania mebli także ten element pewnie wymaga wymiany. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele modeli uchwytów, dzięki czemu będziemy mogli wybrać te, które najbardziej wpisują się w styl naszego kuchennego wnętrza.

Blat kuchenny – mniej znaczy więcej

Deska do krojenia, nóż, pusty dzbanek po herbacie, kubek, z którego rano piliśmy kawę, a także kilka butelek wody mineralnej – to wszystko, a także mnóstwo innych przedmiotów można znaleźć na naszych blatach kuchennych i chyba każdy z nas choć raz był autorem tego kuchennego rozgardiaszu. Oczywiście nieład na blacie w kuchni jest całkiem normalny, jednak powinniśmy próbować trzymać się zasady mniej znaczy więcej. Im mniej przedmiotów będzie się znajdowało na blacie, tym pomieszczenie będzie się wydawało czystsze. Uporządkowany blat daje także możliwość wyeksponowania dodatków, które sprawiają, że pomieszczenie jest przytulne. Dlatego na blacie może się znaleźć drewniana podkładka w kształcie liścia monstera, na której można postawić ozdobną misę na owoce, ale na tej powierzchni sprawdzą się także małe doniczki ze świeżymi ziołami.

Drewniana podkładka, podstawka kuchenna liść Monstera
Drewniana podkładka - liść Monstera

Nowy look lodówki

Lodówka jest otwierana średnio kilkadziesiąt razy dziennie. Zaglądamy do niej w poszukiwaniu szybkiej przekąski, otwieramy ją rano, przygotowując śniadanie, a potem wielokrotnie w ciągu dnia, bo przecież zawsze o czymś zapominamy. Po kilku latach „takiego traktowania” na lodówce pojawiają się rysy, przetarcia i zabrudzenia, których trudno się pozbyć. Czy w takiej sytuacji należy rozważyć kupno nowego urządzenia? Nie! Wystarczy kupić naklejki na meble i nakleić je na drzwi lodówki. Nie tylko zasłonimy te rejony lodówki, które wyglądały nieestetycznie, ale sprawimy także, że lodówka będzie w jakimś stopniu elementem dekoracyjnym w kuchni.

Szybka aranżacja ściany

W 30 minut raczej nie uda się odmalować wszystkich ścian znajdujących się w kuchni, ale istnieje sposób, który pozwoli na nowo zaaranżować tę powierzchnię. Mowa o naklejkach na ścianę. Jak je wykorzystać w kuchni? Naklejka na ścianę powinna się znajdować w miejscu, które wymaga odświeżenia lub, w którym po prostu nic się nie dzieje. Jeśli nie mamy pomysłu na ozdobienie ściany, to właśnie wtedy naklejka jest najlepszym rozwiązaniem.

Dekoracyjna naklejka na ścianę romby kolorowe
Naklejki na ścianę romby
Samoprzylepna naklejka na lodówkę kredowa tablica do pisania
Naklejka kredowa na lodówkę

Półki w kuchni? Oczywiście!

Wiele osób rezygnuje z zawieszenie półek w kuchni, tłumacząc się tym, że na ich powierzchni będzie odkładał się trudny do usunięcia tłuszcz i brud. Cóż... Kuchnia jest specyficznym miejscem, w którym szczególnie należy dbać o czystość, więc dlaczego mielibyśmy rezygnować z półek, które są dodatkową powierzchnią użytkową? Dlaczego warto zamontować małe półeczki? Można na nich postawić doniczki ze świeżymi ziołami, książki kucharskie czy niewielkie słoiczki z przyprawami. To może być tylko niewielkich rozmiarów półka, ale dzięki niej przestrzeń kuchenna będzie znacznie bardziej przytulna i rodzinna. Gwarantujemy!

Zmiana aranżacji kuchni w zaledwie 30 minut jest możliwa. Zrobienie szybkiego porządku na blacie, oklejenie frontów szafek, czy przyklejenie naklejek na lodówkę bądź ścianę nie potrwa długo, a my będziemy mogli się cieszyć kuchnią w nowym wydaniu. Warto co jakiś czas skusić się na niewielką metamorfozę, dzięki czemu nasze wnętrze zawsze prezentowało się ciekawie.