|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Wydzielanie stref kolorami w małym mieszkaniu

Wydzielanie stref kolorami w małym mieszkaniu

Nawet w najmniejszym mieszkaniu typu open space można skutecznie wydzielić różne przestrzenie, na przykład do pracy, relaksu czy zabawy dla dzieci. Jak to zrobić za pomocą tapet na ścianę czy dekoracyjnych dywanów? Oto odpowiedź.

Praktyczna funkcja kolorów, czyli dzielenie przestrzeni na strefy za pomocą barw

W małym, otwartym mieszkaniu, na przykład kawalerce, będzie Ci się żyło zdecydowanie przyjemniej, jeśli wydzielisz strefy służące określonym aktywnościom. Nawet na niewielkim metrażu możesz wyczarować kącik jadalniany, domowe biuro, sypialnię, przestrzeń do relaksu. W takiej aranżacji taką samą rolę jak funkcjonalne meble zagrają… kolory. W jaki sposób wykorzystać je w małym wnętrzu, żeby skuteczniej je podzielić?

Nowoczesna tapeta w grochy

Nowoczesna tapeta w grochy

Tapety na ścianę - jak je wykorzystać do wydzielenia przestrzeni?

Jeśli chcesz sprytnie i estetycznie podzielić przestrzeń na mniejsze strefy, z pomocą mogą Ci przyjść tapety na ścianę. Myśl o nich nie tylko jak o alternatywie dla farby, ale przede wszystkim jak o ciekawej dekoracji. Nowoczesne tapety absolutnie nie muszą pokrywać całej ściany, łącząc się ze sobą na przecięciu stref! Zastosuj je jak ozdobne panele czy grafiki (możesz nawet ująć je w ładne, pasujące do aranżacji ramy!), które wskazują, w jakim miejscu można odpocząć, a w jakim - skupić się na pracy. Jednocześnie zadbaj o to, żeby poszczególne kolory dobrze ze sobą korespondowały - w otwartej przestrzeni musisz uzyskać efekt harmonii! Przykładowo, na ścianie przy stole może pojawić się tapeta w kolorze gołębiej szarości, a w strefie relaksu - w odcieniu zgaszonego błękitu. Stosuj się do zasady “co za dużo, to niezdrowo”, gdyż nadmiar różnych tapet w jednym pomieszczeniu może wywołać efekt ciężkości, chaosu i przesady.

Postarzany dywan Wall Fresco

Postarzany dywan Wall Fresco

Dekoracyjne dywany, które wyczarują strefy

Kolorowe dodatki do domu, które pomogą Ci podzielić open space na funkcjonalne przestrzenie to także dywany. One w dosłowny sposób wskazują punkt, wokół którego zorganizowane są inne elementy, w tym przede wszystkim meble. W zależności od stylu postaw na małe dywany nowoczesne lub chodniki retro, współgrające ze sobą odcieniami (na przykład: beż i biel, brąz i ciemna zieleń, niebieski i zielony). Możesz też zestawić gładkie powierzchnie ze wzorami albo połączyć dwa printy w podobnym stylu, na przykład geometryczne.

Tapety na ścianę, dekoracyjne dywany i inne kolorowe dodatki do domu pozwolą Ci zorganizować i podzielić małe mieszkanie w taki sposób, żeby żyło się w nim jeszcze wygodniej. Wykorzystaj to!