|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Wybieramy kinkiety nad łóżko do czytania

Wybieramy kinkiety nad łóżko do czytania

Czytanie przed snem pozwala się wyciszyć i ukoić emocje po całym dniu wrażeń. Jednak, aby było ono zdrowe, musi odbywać się przy odpowiednim oświetleniu. Przedstawiamy zatem kilka naszych propozycji kinkietów predestynowanych do okolicy łóżka.

Oświetlenie instalowane na ścianie

Lampy wiszące na ścianie nie zajmują przestrzeni na stoliku lub szafce nocnej, a co za tym idzie, nie występuje ryzyko zrzucenia ich. Ta zaleta sprawia, że warto rozważyć ich instalację w pokoju dziecka. Jeżeli wybór padnie na elegancką lampę, możemy mieć pewność, że będzie ona służyć przez wiele lat i łatwo będzie dopasować ją do zmieniającego się wystroju, wraz z wiekiem dziecka. Odpowiednie wieczorne światło zapewni kinkiet Navarro. Zainstalowany w pobliżu łóżka, oświetla jego okolicę, umożliwiając komfortowe czytanie. Przezroczysty szklany klosz rozpromienia otoczenie, nadają mu klimat ukojenia. Okrągły klosz, jak żaden inny, pasuje do nowocześnie urządzonych dziecięcych sypialni i koresponduje z przytulnością tapet na ścianach, miękkich poduszek czy pluszaków na półkach.

Kinkiet szklany klosz kula przezroczysta NAVARRO lampa ścienna loft

Kinkiet szklany klosz kula przezroczysta NAVARRO lampa ścienna loft

Oświetlenie kierujące wiązkę światła w konkretne miejsce

Czytanie ulubionej lektury ułatwi lampa, która kieruje wiązkę światła dokładnie na strony książki. Lampa wisząca na ścianie Rubi została stworzona dla nocnych moli książkowych. Wysięgnik umożliwia idealne dopasowanie kierunku strumienia światła, tak, by nie zakłócać snu drugiej osoby. Poza użytecznością, kinkiet ma także funkcje dekoracyjne. Niebanalna czerń kojarzy się z elegancją i niesamowicie prezentuje się na tle jasnych ścian. Budując efekt kontrastu na linii otoczenie – dodatki wprowadzamy do aranżacji nie tylko modernizm, ale przede wszystkim przełamujemy wrażenia wizualne.

Lampa ścienna loft czarna RUBI W2 metalowy kinkiet stożkowy na wysięgniku

Lampa ścienna loft czarna RUBI W2 metalowy kinkiet stożkowy na wysięgniku

Luksusowe oświetlenie wokół łóżka

Luksus do sypialni wprowadzi kolor mosiądzu. Kinkiet Glum jest przykładem na to, że na elegancję składa się ciekawy design i wybitne wykonanie. To lampa wisząca, która odnajduje się we wnętrzach w różnym stylu. Z jednej strony dedykowana jest do sypialni industrialnych, z drugiej do tych glamour. Idealnie jest umieścić po jednym egzemplarzu po każdej stronie łóżka.

Lampka ścienna, mosiężny kinkiet industrialny GLUM W2 regulowany do czytania

Lampka ścienna, mosiężny kinkiet industrialny GLUM W2 regulowany do czytania

Luksus to także położenie nacisku na detale. Kinkiet ścienny Fabi to konstrukcja, w której zobaczyć można ogromne zaangażowanie projektantów i producenta. To właśnie najmniejsze szczegóły – dekoracyjna rozeta czy sposób złożenia oprawy – sprawiają, że w sypialni zapanuje iście królewska atmosfera. Wtenczas oddanie się lekturze będzie jeszcze bardziej przyjemne.

Kinkiet loft industrialny skandynawski FABI szklany przezroczysty lampa ścienna

Kinkiet loft industrialny skandynawski FABI szklany przezroczysty lampa ścienna

Wybierając kinkiet do czytania, nie zapominajmy o stricte dekoracyjnej funkcji lampy. Cała aranżacja powinna być jednak spójna, więc urządzając sypialnię, miejmy na uwadze styl, na który zdecydowaliśmy się, wybierając tapety na ścianę, meble, dekoracje.