|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Trójkąty i kwadraty, czyli geometryczne sny w stylowej sypialni

Trójkąty i kwadraty, czyli geometryczne sny w stylowej sypialni

Sypialnia to miejsce predestynowane do relaksu i odpoczynku. Jej centrum stanowi łóżko, które aż domaga się, aby pozostałe elementy przestrzeni, jak szafa, toaletka czy komoda, boczne stoliki i odpowiednio zaprojektowane oświetlenie, stanowiły dla niego właściwą oprawę.


Niezależnie od dominującej w sypialni stylistyki, warto wyeksponować ścianę za łóżkiem. Tapety geometryczne, to świetny sposób, aby zindywidualizować pomieszczenie i sprytnie ukryć jego niedoskonałości. Jakie geometryczne motywy sprawdzą się w sypialni?

Doskonałe zygzaki - nowoczesne tapety dla odważnych

Idealnym sposobem na spersonalizowanie sypialni, nawet tej urządzonej klasycznie, są nowoczesne tapety. Te prezentujące dynamiczny wzór, pozwolą określić przestrzeń, dając wrażenie jej trójwymiarowości. Tapety geometryczne o mozaikowych deseniach, stworzą niecodzienny efekt.

Biało-żółta tapeta w zygzaki

Biało-żółta tapeta w zygzaki

Spektakularnie na ścianie wygląda wzór chevron, przypominający perfekcyjny zygzak. To motyw, który ożywi stonowaną i dość surową stylistykę sypialni w duchu nordyckim, np. urządzoną w dość monochromatycznych barwach. Jeśli wybierzesz nowoczesne tapety z tym printem, np. w modnym odcieniu honey yellow, wprowadzisz do wnętrza pozytywne konotacje - słońca, piasku, sielskości, które świetnie sprawdzą się w sypialni. Kolor ożywia pomieszczenie i sprawia, że poranek jest energetyczny. Chevron na ścianie niejedno ma jednak imię, dlatego miłośnikom minimalizmu proponujemy tapety geometryczne z nieoczywistym wzorem zygzaka w kolorach mięty czy szarości, które idealnie wpisują się w pastelową kolorystykę przestrzeni. Oświetlenie w stonowanym klimacie, futrzany pled i turkusowe, gładkie zasłony to natomiast niezbędne elementy, aby wykreować klimat sypialni romantycznej i stylowej.

Jak korygować przestrzeń za pomocą geometrycznych tapet?

Nierzadko sypialnia, choć wymarzona i wyczekiwana, bywa aranżowana na poddaszu czy w pokoju o wymagającym układzie przestrzeni. Wówczas projektanci szukają sposobów, by wydobyć atuty aranżacji i zatuszować mankamenty. W niedużych przestrzeniach, np. o obniżonym stropie, nieraz zamiast szafy stawia się ścianki działowe, na wzór garderoby, aby maksymalnie wykorzystać warunki. Idealnym sposobem na “oszukanie” zmysłów są także nowoczesne tapety. Te ze wzorem pasów pionowych i wykorzystujące te cieńsze motywy, sprawiają, że pokój nabiera właściwych proporcji.

Tapeta w marynarskie biało-granatowe pasy pionowe

Tapeta w marynarskie biało-granatowe pasy pionowe

Żonglując kolorem, można dodatkowo wykreować przestrzeń w ukochanym stylu. Niebieskie paski na geometrycznych tapetach plus morskie inspiracje to świetny sposób na sypialnię w stylu Hamptons. Czerń z kolei sprawdzi się w sypialniach w stylu glamour. W towarzystwie złotych dodatków stworzy wysublimowany efekt. Warto pamiętać, że w wąskich pokojach, również można żonglować bryłą, wykorzystując geometryczne tapety z motywem pasów, ale tych poziomych. Stworzą one bowiem wrażenie przestrzeni znacznie szerszej, niż jest w rzeczywistości. Wybierając jasną barwę, np. neutralną szarość, stworzymy wnętrze eleganckie i stylowe, które w towarzystwie różowych dodatków, zyska buduarowy charakter.

Biało-żółta tapeta w zygzaki

Biało-żółta tapeta w zygzaki