|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Trendy wnętrzarskie na 2019 rok – nadchodzi retro szyk!

Trendy wnętrzarskie na 2019 rok – nadchodzi retro szyk!

Trendy wnętrzarskie – jedne królują przez cały rok, inne rodzą się, by szybko zniknąć pod wpływem kolejnych. Nic w tym dziwnego! Wszystko, co nas otacza, zmienia się wraz z nami i naszymi gustami. A co będzie na topie w nadchodzącym, 2019 roku – jakie dodatki, kolory, meble, oświetlenie? Czy staniemy się bardziej skłonni do urządzania wnętrz w duchu minimalistycznym, czy może retro?

Październikowe targi wystroju wnętrz "Maison & Objet" odbywające się nad Sekwaną odkryły aranżacyjne karty na nadchodzący rok. Zaaranżowane zgodnie z lansowanymi tendencjami stoiska wyraźnie pokazały, jakie meble, dodatki, a także kolory zawładną w 2019 roku naszą przestrzenią zarówno mieszkalną, jak i biurową. Nieprzewidywalne, pełne luksusu nowości z Paryża to przede wszystkim powrót wszelkich odsłon szlachetnego szyku retro!

Powrót stylu Art Deco dla miłośników luksusowych rozwiązań

Niejeden architekt w 2019 roku zaproponuje nam sypialnię albo salon właśniew stylu art deco. Tego rodzaju wnętrza nawiązujące stylem i wykonaniem do lat 20. XX wieku będą nie tylko cieszyły oko, ale dadzą również poczucie posiadania luksusowej przestrzeni. Zaskakujące, a nawet nieco ekscentryczne rozwiązania będą motywem przewodnim nadchodzącego roku.

Wracając jednak strictedo stylu art deco – tym, co wyróżni go w nowym roku, będzie fakt, że poza dobrze nam znanymi materiałami (takimi jak szlachetne drewno, marmur czy aksamit) pojawią się liczne dodatki i ozdoby. Oczywiście wszystkie o bajecznych geometrycznych kształtach lub w bardzo eleganckiej formie. Będą nimi duże lustra w zdobionych ramach, żyrandole z licznymi kryształkami oraz tekstylia z geometrycznymi wzorami, jak poduchy czy zasłony.

Co zaś tyczy się kolorów, to z pewnością nie zabraknie jasnych szarości oraz odcieni przykurzonej zieleni. Art deco przypomni o sobie także za sprawą łączenia szlachetnych i intensywnych barw, takich jak złoto czy granat.

Nie zapominajmy, że o stylu decydują także zastosowane meble. Art deco w 2019 zasłynie z szaf i stolików na wysoki połysk oraz z sof obitych aksamitem o intensywnej barwie np. butelkowej zieleni. Tego rodzaju meble mają stanowić piękny kontrast dla złotych lub miedzianych dodatków, czyli chociażby wspomnianego oświetlenia.

Łazienka w stylu Art Deco, elegancka, luksusowa
Łazienka w stylu Art Deco

Odnawialny rustykalizm

Odnawialny rustykalizm – właśnie tak można nazwać kolejny styl, który pojawi się w 2019 roku. W tego rodzaju pomieszczeniach główną rolę odegrają ciemne kolory, takie jak czerń, brąz oraz szarości. Królem jednak stanie się drewno, głównie ze względu na trend zaczerpnięty z gospodarki zrównoważonej. Odzyskane drewno można przetworzyć wykonując z niego piękne i niepowtarzalne meble o prostej formie. Stoły powstają z drewnianych desek osadzonych na metalowych ciężkich nogach, podobnie jak wszelkiego rodzaju półki. Ten styl będzie najbardziej minimalistycznym i surowym trendem 2019 roku.

Styl rustykalny - trendy 2019
Styl rustykalny

Motywy florystyczne

Od kilku lat dużym zainteresowaniem cieszy się zieleń. Lubimy otaczać się roślinami i kwiatami, dlatego trend ten jeszcze długo będzie utrzymywał się w naszych mieszkaniach – także w 2019 roku. Intensywne zielone dekoracje, motywy liści palm na tapetach, poduszkach, dywanach i zasłonach. Jakże mogłoby tego zabraknąć?

Motywy roślin będą przewijały się nie tylko w naszych domach, ale również w biurach, a także w ogrodach pod postacią kutych bram, które wyglądem przypominają liście lub korzenie drzew. Co więcej, niektóre florystyczne motywy będą przyjmowały na dekoracjach inne niż w naturze barwy, takie jak błyszczące złoto i wszelkiego rodzaju pastele.

Motywy florystyczne - roślina Monstera dziurawa
Motywy florystyczne - Monstera dziurawa

Cukierkowe retro na miarę 2019 roku

Rok 2019 będzie także łaskawy dla wszystkich osób, które gustują w cukierkowych latach 50. lub 60. USA. Cudowna cukierkowa przyszłość – tak na pierwszy rzut oka można ocenić wnętrze urządzone w stylu słodkiego retro, który będzie jednym z dominujących trendów nadchodzącego roku. Jego cechami charakterystycznymi są tapicerowane pufy i podnóżki, a także miękkie fotele w pastelowych kolorach. Ten trend będzie istnym szaleństwem pudrowego różu i amerykańskiej pop kultury w wielkim stylu. Mnóstwo błękitów, turkusów, a także dekoracji w postaci obrazków, oświetlenia, ozdobnych pudełek na biżuterię, wazonów – to wszystko już niebawem!

Cukierkowe retro - pastele, róże, postarzone drewno
Cukierkowy styl retro

Wpis powstał we współpracy z redakcją bloga łazienkaplus.