|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Surowość w dobrym świetle, czyli wybieramy nowoczesne oświetlenie do loftu

Surowość w dobrym świetle, czyli wybieramy nowoczesne oświetlenie do loftu

Duży metraż, poprzemysłowe przestrzenie, wielkie okna i elementy wystroju takie, jak kable, beton czy cegła, to cechy charakterystyczne stylu loftowego. Dawne magazyny czy mieszkania stylizowane na tego typu pomieszczenia, często w formie studio, gdzie kuchnia płynnie przechodzi w salon, potrzebują jednak właściwej oprawy. Oświetlenie w takiej aranżacji nie tylko wyznacza i kreuje strefy, ale stanowi idealne dopełnienie całości. Podkreśla surowość, minimalizm i prostotę form. Czym jeszcze zaskakują lampy wiszące, kinkiety czy lampy stołowe w stylu przemysłowym?

Lampy w stylu industrialnym, które pokochasz

Styl industrialny jest oszczędny w formie. Z łatwością adaptuje przestrzenie, które są pozostałościami po magazynach, a w wydaniu stylizowanym - nie boi się betonu, celowo niewykończonych tynków czy wystających ze ścian drutów lub mocowań konstrukcyjnych, które stanowią doskonałe uzupełnienie całości. Takie wizje wzbogaca wykorzystanie metalu, cegły, szkła, które podkreślają surowość aranżacji. Nowoczesne oświetlenie sufitowe w tym duchu zachwyci wykorzystaniem podobnych materiałów.

Kinkiet regulowany industrialny loft GUBI W2 kolor mosiądz, lampa ścienna do czytania

Kinkiet regulowany industrialny loft GUBI W2 kolor mosiądz, lampa ścienna do czytania

Lampy wiszące dopasowane do panującej konwencji będą przywoływać na myśl stare latarnie uliczne, kaganki albo oświetlenie studyjne, czy fotograficzne. Nie zdziwią reflektory, dzięki którym wyeksponujesz sfatygowany stolik czy starą maszynę do szycia, które spełnią w mieszkaniu o industrialnym klimacie rolę pięknego sekretarzyka. Stary telefon, relikt dawnej epoki - stanowi niezwykle stylowe akcesorium w takiej całości. Tak zaaranżowany kącik w salonie w stylu loftowym to miejsce spełniające także funkcję miejsca do pracy. Lampy wiszące, np. wykonane z mosiądzu i z regulowanym ramieniem, nie tylko doświetlą blat (niczym deskę kreślarską w starej pracowni), ale również podkreślą jego design. Nowoczesne oświetlenie salonu eksponujące np. żarówki, jakby wokół toczył się remont, będzie doskonałym dopełnieniem aranżacji.

Lampy loftowe - co musisz wiedzieć, komponując je w przestrzeni?

Oto bowiem styl loftowy ukochał sobie czystą formę. Nowoczesne oświetlenie salonu, kuchni czy sypialni w tym duchu będzie zatem wyrazem kunsztu i pochwałą prostoty. Dopełniające tego typu wnętrze kolory to miedź, czerń, biel i srebro, które pięknie korespondują np. z ceglaną ścianą czy betonem na podłodze. Lampy wiszące z mosiądzu chętnie będą wykorzystywać elementy łańcucha czy kabla, na których je umocowano. W towarzystwie rur, starych grzejników, celowo pomalowanych na odróżniający się od reszty kolor, stworzą cudowny blend. Tutaj geometria wiedzie prym. 

Industrialna lampa wisząca ETTORE kolor mosiądzu, metalowa kopuła

Industrialna lampa wisząca ETTORE kolor mosiądzu, metalowa kopuła

Często to właśnie lampy wiszące, np. te przeznaczone do jadalni, eksponują szkielet w nietypowej formie. Pojawiają się też kule, stożki, wielokąty - loftowe wnętrza je wprost uwielbiają! Panuje tu aranżacyjna swoboda - druty i siatki, jako materiały przewodnie wykorzystywane do produkcji oświetlenia, pasują i do salonu, i do jadalni. Sprawdzą się także w sypialni. Matowe czy błyszczące klosze? - loft “nie wybrzydza”, z chęcią anektuje je wszystkie, tworząc piękną aranżację.

Modna skandynawska lampa wisząca zwis BESSA BIAŁA metalowa siateczka, szklany klosz

Modna skandynawska lampa wisząca zwis BESSA BIAŁA metalowa siateczka, szklany klosz