|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Stwórz świąteczny klimat w swoim domu

Stwórz świąteczny klimat w swoim domu

Święta Bożego Narodzenia znamionują ten szczególny okres w roku, kiedy bycie razem nabiera innego wymiaru. Dom jest miejscem spotkań przy pięknie nakrytym stole, słychać radosny gwar, śmiech dzieciaków, a domowników inspiruje aura radosnego wyczekiwania. Ten cudowny, świąteczny klimat wprowadzą, oprócz wzniosłych emocji, także właściwie dobrane dodatki do domu, odpowiednie oświetlenie i kilka trików wnętrzarskich. Wówczas wizja niczym z pocztówki stanie się rzeczywista. Jak to zrobić, czym się inspirować? Dekoori.pl podpowiada, wyczekując z nieciepliwością Bożego Narodzenia!

Boże Narodzenie a styl nordycki - wybieramy dodatki do domu, które pokochasz!

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nieodmiennie z blaskiem, za który odpowiada - oprócz Gwiazdy Betlejemskiej - także światło, jakie wprowadzimy do domu. Dlatego warto tutaj postawić na wiele jego źródeł, komponując lampy wiszące i nowoczesne oświetlenie sufitowe ze światłem świec, latarenek, które kojarzą się z ciepłem i bezpieczeństwem. Nieodmiennie podkreślając nastrój wyczekiwania na Wigilię i spotkanie w gronie bliskich. Ale Święta Bożego Narodzenia nie mogą obejść się także bez choinki, najlepiej oszronionej i przyozdobionej śniegiem. Dlaczego coraz częściej w aranżacjach, w których wykorzystano ekologiczne modele, igliwie obsypano srebrnym pyłem. Tego rodzaju wizja, znamionująca nadchodzącą Gwiazdkę, stanowi idealny mariaż ze stylistyką nordycką. Jeśli w takim klimacie urządzono mieszkanie, królują w nim biel, szarość i naturalne barwy. Aby tutaj wprowadzić nastrój Świąt Bożego Narodzenia, warto postawić na dodatki do domu utrzymane w tej tonacji. Tu fantastycznie sprawdzą się lampki ledowe cotton balls pozostające w tonacjach szarości. Kule z powodzeniem przyozdobią choinkę, tę klasyczną, zieloną oraz tę w wersji eko, np. wykonaną z drewna z odzysku. Tego rodzaju kompozycja umieszczona na ścianie pokrytej geometryczną tapetą w romby rozbłyśnie, tworząc magiczne miejsce. Nieodmiennie przywołujące nastrój Bożego Narodzenia.

Kule ledowe - jakie wybrać?

Miłośnikom stylu skandynawskiego i minimalistom polecamy stonowane kolory - postawmy więc na białe lampki. Kule led w wersji czarno-białej w towarzystwie ozdób np. drewnianych figurek reniferów ułożone jakby w nieładzie na stole, stworzą niecodzienną ozdobę świąteczną. Figurki powinny mieć np. czerwone aplikacje, bo intensywny czerwony to kolor Gwiazdki, który nawet w mieszkaniu minimalistów czy ascetów, warto wprowadzić, choć oszczędnie i ze smakiem. Zwolennikom klasycznych zdobień polecamy dodanie stroika ze świerku, które uzupełnią drewniane ozdoby, np. girlandy w kształcie gwiazdek, symbolizującym Boże Narodzenie. Całość polecamy uzupełnić o lampki. Kule led będą tutaj podkreślać urok kompozycji. Ażurowe wpiszą się w konwencję, połyskując delikatnym światłem - tworzącym przyjemny dla oka mariaż. Idealny też dla ducha, bo przywoła nastrój Świąt.

Całość polecamy okrasić garścią miłości i szczyptą prezentów od Mikołaja, i zapachem pierników, a dom wypełni cudowna atmosfera!

Lampki kule ledowe białe ażurowe metalowe 10 szt.

Lampki kule ledowe białe ażurowe metalowe 10 szt.

Lampki cotton balls biało szare LED 10 szt.

Lampki cotton balls biało szare LED 10 szt.

Lampki kule białe cotton balls LED 10 szt.

Lampki kule białe cotton balls LED 10 szt.

Drewniana girlanda w gwiazdy gwiazdki ręcznie robiona

Drewniana girlanda w gwiazdy gwiazdki ręcznie robiona

Lampki ledowe na srebrnym druciku 5 m, 100 punktów świetlnych LED

Lampki ledowe na srebrnym druciku 5 m, 100 punktów świetlnych LED

Miętowa latarnia lampa naftowa LED w stylu retro

Miętowa latarnia lampa naftowa LED w stylu retro