|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Przytulny minimalizm - dywany, które budują nastrój

Przytulny minimalizm - dywany, które budują nastrój

Wielu osobom minimalizm kojarzy się z chłodnym i wystudiowanym wystrojem, a tymczasem, dzięki odpowiednio dobranym dodatkom do domu, można stworzyć wnętrze, które mimo prostoty będzie pełne pogodnej atmosfery. Bardzo dużą zmianę w pomieszczeniu wprowadzą odpowiednio dobrane dywany do salonu czy dywany pokojowe, które wcale nie muszą być nudne i monotonne. Dzięki nim odświeżysz i na nowo stworzysz charakter swojego domu czy mieszkania.

Chłodne, oszczędnie udekorowane wnętrza są obecnie bardzo na czasie, ale nie wszyscy czują się dobrze w otoczeniu stonowanych kolorów i sprawiających wrażenie sterylnych mebli. Jeżeli podoba Ci się ten styl, ale chcesz, by był bardziej nastrojowy i przyjazny, sięgnij po nowoczesne dywany i zobacz, jak mogą odmienić Twoje mieszkanie!

Skandynawski dywan w niebieskie i kremowe romby Native Blue

Skandynawski dywan w niebieskie i kremowe romby Native Blue

Dywany w duchu hygge

Czego więc brakuje wielu współczesnym wnętrzom? Duńczycy mają na to świetne określenie - hygge. Oznacza ono szeroko pojętą przytulność, ciepło, poczucie komfortu i bezpieczeństwa w bardzo wielu różnych aspektach życia. Jak zatem stworzyć własny przytulny minimalizm? Dodaj mu koloru i charakteru szybko, łatwo i bez przemeblowywania. Wśród naszej oferty nowoczesnych dywanów znajdziesz modele, które z łatwością dopasujesz do własnego stylu. Jak to zrobić?

Ciemny dywan we wzór przekroju drzewa Almas 04

Ciemny dywan we wzór przekroju drzewa Almas 04

Spersonalizuj przestrzeń

Pomyśl o rzeczach, które kojarzą Ci się pozytywnie i przywołują ciepło i komfort. Dla jednych będą to pasiaste poszewki na poduszki przywodzące na myśl wakacje w Prowansji, dla innych puszysty dywan, który przypomina im ferie na wsi, jeszcze inni wyeksponują ozdoby z drewna, których zapach odsyła do beztroskich biwaków. Wśród wielu wzorów i faktur na pewno wybierzesz coś, co przyniesie Ci dobre wspomnienia. Wykorzystaj je, by stworzyć niepowtarzalne wnętrze.

Żółto-szary dywan młodzieżowy w przenikające się pasy Summer Abstract

Żółto-szary dywan młodzieżowy w przenikające się pasy Summer Abstract

Dobierając dywany czy tapety dla dzieci, nie zapomnij zapytać ich o zdanie - w końcu to one będą głównymi beneficjentami tej przestrzeni. Wypytaj je o ulubione kolory i motywy, sprawdź jakie filmy i książki teraz lubią - w ten sposób razem stworzycie wnętrze naprawdę piękne, ale i dające poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Takie, do którego z przyjemnością się wraca. Ciekawą propozycją do pokoju młodzieżowego są dywany w przenikające się pasy lub kolorowe trójkąty. Do pokoju młodszych dzieci wybierzmy modele z motywem zwierząt: w dinozaury, króliki, owieczki, słonie czy imitujące boisko do piłki nożnej. Oprócz tego, że pokój będzie przytulniejszy, dziecko zyska miejsce do zabawy.

Dywan dla chłopca - boisko do piłki nożnej

Dywan dla chłopca - boisko do piłki nożnej

Ustal przeznaczenie pomieszczania

Pamiętaj też o tym, że charakter pomieszczenia powinien mieć duży wpływ na to, jak je urządzamy. Jak to uwzględnić przy podejmowaniu decyzji? Pomyśl o tym, czy Twój salon ma być miejscem relaksu, czy też miejscem, do którego przede wszystkim zapraszasz gości? A może będziesz robić i jedno i drugie? Wyraziste kolory dodają przestrzeni energii i świetnie sprawdzą się w pokojach, w których spędzasz mniej czasu, ale do relaksu z książką lepiej wybrać błękity lub bardziej neutralne kolory. Najlepiej doprecyzować i z wizualizować swoje pragnienia. Usiądź, zamknij oczy i wyobraź sobie, że jest piękne jesienne popołudnie, słońce wpada przez okno, a Ty właśnie siedzisz w urządzonym pomieszczeniu - relaksujesz się, zapraszasz gości, bawisz się z dzieckiem? Zapamiętaj to uczucie i przejrzyj różne wzory. Teraz dużo łatwiej będzie Ci zdecydować, co sprawdzi się w tej przestrzeni. Naszym zdaniem w salonie fajnie odnajdzie się dywan we wzory, które przypominają pociągnięcia pędzlem Picassa. Do przedpokoju wybierz ciemniejszy dywan, którego wzór nawiązuje do przekroju drzewa. Do kuchni nada się patchworkowy brązowo-beżowy model w ludowe wzory niczym kafelki azulejos.

Artystyczny dywan niczym pociągnięcia pędzlem o wzorze Picasso

Artystyczny dywan niczym pociągnięcia pędzlem o wzorze Picasso

Najważniejszą sprawą jest zastanowienie się, co tak naprawdę lubimy i co dobrze się nam kojarzy. Dzięki kilku prostym ćwiczeniom łatwo odkryjesz, jak możesz zmienić wnętrze z chłodnego w przyjazne i zachęcające do spędzania w nim czasu. Najprościej jest zacząć od dywanu, bo rozłożenie go zajmuje tylko chwilę, a mieszkanie od razu nabiera wyjątkowego charakteru.