|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Ozdoby do domu w duchu slow life

Ozdoby do domu w duchu slow life

Slow life jest filozofią, która już od dwóch dziesięcioleci zmienia życie wielu osób. W coraz bardziej zabieganej rzeczywistości zapominamy o tym, co najważniejsze. Slow life proponuje nam się zatrzymać i żyć z większą uważnością. Filozofia ta również przeszła do stylów wnętrzarskich. Jak urządzić mieszkanie w stylu slow life?

Slow life – jakie dodatki do domu wybrać?

Cechami charakterystycznymi stylu slow life jest minimalizm. Przeważają w nim naturalne dodatki do domu, a samo otoczenie sprzyja relaksowi oraz spotkaniom z rodziną i przyjaciółmi. Wiele tych elementów można znaleźć także w stylu skandynawskim, który doskonale wypełnia założenia slow life. Wnętrza inspirowane tą estetyką mogą uzupełniać dekoracyjne dywany. Wśród nich najbardziej pożądane są te w kolorach ziemi jak choćby stylowy dywan w beżowe, niebieskie i szare paski. Będzie doskonale pasował do naturalnych, drewnianych dodatków.

Dywan w paski Marine Stripes

Dywan w paski Marine Stripes

Na półkach czy komodzie możesz ustawić subtelne figurki dekoracyjne wykonane z naturalnych materiałów. Obok nich świetnie będą prezentowały się rodzinne fotografie. Przekąski na stole możesz podać na nowoczesnej paterze w kształcie liścia brzozy z małym ptakiem. Dzięki takim dodatkom Twoje wnętrza nabiorą indywidualnych cech, a zarazem wprowadzą ciepłą i przytulną atmosferę.

Naturalne ozdoby na ścianę w duchu slow life

Puste jednobarwne przestrzenie wprowadzają zimny, wręcz industrialny charakter. W aranżacji wnętrza wykorzystaj samodzielnie przygotowane meble i dodatki. Drewniane skrzynki czy palety mogą zyskać dzięki Tobie nowe życie. Wystarczy je oszlifować i pomalować, aby przekształcić je w stylowy stolik czy regał na książki. W sypialni doskonale odnajdą się ozdoby z drewna. Naturalny materiał od razu wprowadzi ciepło do wnętrza. Ciekawą propozycją może być ręcznie robiona girlanda z drewna w kształcie serca. Sprawdzi się również w pokoju dziecka.

Odpoczynkowi w domowym zaciszu służy delikatne, rozproszone światło. Wieczorem i w nocy pozwala się wyciszyć i oddać ulubionym zajęciom. Aby uzyskać przyjemny półmrok, możesz zawiesić na ścianie lampki cotton balls. Ich dekoracyjny charakter wzbogaci Twoją strefę relaksu.

Lampki cotton balls

Lampki cotton balls

Slow life niesie wiele pozytywnych skutków dla życia współczesnego człowieka. Zadbaj, aby Twoje mieszkanie również urządzone było w tym duchu. Dzięki temu w ferworze wykonywania kolejnych obowiązków nie zapomnisz o tym, aby choć na chwilę się zatrzymać.