|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Najciekawsze lampy industrialne

Najciekawsze lampy industrialne

Industrialne wnętrza przeżywają swój rozkwit. Coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie, choćby elementów, tego niezwykle ciekawego stylu. Jego wprowadzenie jest możliwe prawie w każdym wnętrzu, ale niekoniecznie w całości. Czasem wystarczy kilka inspiracji, by uzyskać zamierzony efekt. Jeśli nie wiesz, jak uzyskać industrialne wnętrze ten artykuł na pewno jest dla Ciebie. Małymi krokami dotrzesz do upragnionego celu: pięknego mieszkania lub biura w stylu industrialnym. W tekście skupimy się przede wszystkim na doborze lamp, jednak nie zabraknie również innych porad.

Industrialna lampa wisząca BESSA
Industrialna lampa wisząca BESSA

Mała rzecz a cieszy

Nasza przestrzeń czasami potrzebuje jedynie drobnej modyfikacji, by całkowicie zmienił się charakter wnętrza. Wiemy coś o tym, ponieważ nasze lampy są projektowane właśnie w takim celu. Po to, by nadać odpowiedni charakter przestrzeniom, w jakich zostaną wykorzystane. Oświetlenie nie ma służyć jedynie celom praktycznym, ma również tworzyć nastrój, pobudzać do pracy lub sprzyjać relaksowi w zależności od tego, czego w danym momencie najbardziej potrzebujemy. Musicie przyznać, że zmiana lampy w pokoju czy w biurze to zmiana mała. Jednak, kto jej dokonał, wie, jak bardzo może wpłynąć na postrzeganie pomieszczenia. Skoro mowa o stylu industrialnym to na pewno będą to lampy metalowe lub aluminiowe. Z wyraźnie widocznymi żarówkami. Ozdobnym kloszom i abażurom wyraźnie musimy powiedzieć nie, gdy decydujemy się na industrialną aranżację. W tym stylu lampy są istotne także dlatego, że wnętrza są najczęściej otwartą przestrzenią. Brak ścian powoduje, że tym trudniejsze staje się skuteczne oświetlenie, umożliwiające pracę bez wpływu na nasze zdrowie. Co prawda okna w dawnych halach czy fabrykach najczęściej również są ogromne, jednak zasłaniane przez rolety i inne urządzenia, ponieważ większość z nas nie lubi spędzać czasu na widoku innych, nawet w pracy.

Przegląd najciekawszych lamp industrialnych

Osobom zdecydowanym na zmianę wystroju możemy zaproponować najciekawsze lampy industrialne. Te modele na pewno przypadną do gustu wszystkim fanom tego pięknego stylu. Pierwszy model, jaki proponujemy to lampa wisząca Bessa w kolorach mosiądzu i miedzi. Żarówka dookoła otoczona jest metalową siateczką, a później szklanym kloszem. To idealny wybór nie tylko do domu. Równie dobrze sprawdzi się w restauracjach, czy kawiarniach. Jej delikatne światło i oryginalny wygląd sprawią, że klienci poczują się zupełnie swobodnie, a restauracja pozostawi w nich przyjemne wrażenie miejsca, gdzie można się skutecznie odprężyć i wyciszyć. Tym, którzy poszukują lamp stojących również możemy zaprezentować ciekawy model lampy. Mosiężną lampę podłogową. Jej klasyczne wzornictwo doskonale wpisze się w minimalistyczne industrialne wnętrze. Zaś regulowana długość ramienia i zmienny kąt nachylenia klosza zadowoli tych, którzy w pierwszej kolejności stawiają na praktyczne wykorzystanie domowych sprzętów. Dodatkowo do lamp wiszących, czy stojących można dopasować małe naścienne kinkiety, które uzupełnią wystrój swoim delikatnym światłem.

Industrialne lampy podłogowe AMOS
Industrialne lampy podłogowe AMOS

Praktyczny i piękny styl industrialny

Te właśnie cechy najlepiej oddają kwintesencję omawianego stylu. Jego prostota sprawia, że jest on jednocześnie piękny i praktyczny. Mamy nadzieję, że przywołanym przegląd lamp industrialnych sprawi, że spróbują Państwo wprowadzić go do swoich wnętrz. My jesteśmy przekonani, że każde pomieszczenie może zyskać na takiej zmianie, choćby tylko bardzo ograniczonej.