|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Lampy wiszące do kuchni i jadalni w stylu industrialnym

Lampy wiszące do kuchni i jadalni w stylu industrialnym

Industrialne wnętrza są chłodne. Kuchnia, jako serce domu, jest gorąca. Jak to połączyć? Industrialne lampy, które dedykujemy do kuchni i jadalni to modele nowoczesne, wpasowujące się designem w loft, ale wprowadzające dużo światła i ciepła.

Zespół lamp wiszących nad stołem

Jedzenie w przyjemnej atmosferze sprzyja dobremu apetytowi. Duży stół w dość surowej industrialnej jadalni można oświetlić wielopunktowo, instalując zespół lamp wiszących u sufitu. Do takiej aranżacji sprawdzi się model Fabi. Zainstalować go można na różnych wysokościach, tworząc wizualną asymetrię, tym samym dopasowując intensywność oświetlenia do ulubionych miejsc domowników za stołem. Szklane klosze będą korespondować z zastawą, a metalowe elementy z pozostałymi dekoracjami w pomieszczeniu. Warto pomyśleć o mosiężnych świecznikach lub tacach na stole, które dopełnią styl industrialny.

Industrialne lampy idealne do kuchni

Industrialna przestrzeń kuchenna jest ciekawa do zaaranżowania, kiedy decydujemy się na beton na ścianach i czarne dodatki. Powstają wtedy ponadczasowe projekty, które – mimo surowości – pozostają gorącym sercem domu. Lampy wiszące takie jak Saggi czy Setorre dodatkowo nawiązują swoją estetyką do gotowania – doszukać się w nich warto podobieństw do talerzy lub pokrywek.

Industrialna lampa wisząca ETTORE kolor mosiądzu, metalowa kopuła

Industrialna lampa wisząca ETTORE kolor mosiądzu, metalowa kopuła

Za pomocą regulacji wysokości, dopasować je można zarówno do wysokich mieszkań w kamienicach, jak i niskich stropów na strychach. Takie projekty lubią prostotę kluczowych mebli – metalowe regały i zabudowane AGD. Poza lampami wiszącymi, warto rozważyć instalację oświetlenia bocznego, które, włączane wieczorem, stworzy klimat relaksu, kończącego dzień pracy.

Lampa wisząca industrialna loft SAGGI czarna

Lampa wisząca industrialna loft SAGGI czarna

Lampa wisząca, jako główna dekoracja loftu

Przestronne przestrzenie nie powinny być zagracane wieloma mniejszymi dodatkami, mającymi na celu wzmaganie aranżacji. Im mniej, tym lepiej. Duża lampa, zawieszona w jadalni lub kuchni z jadalnią, w zupełności wystarczy, by dopełnić charakter. Jedna dekoracja, ale za to jakże intensywna i industrialna.

Lampa wisząca loft skandynawska FABI szklana, przezroczysta, industrialna

Lampa wisząca loft skandynawska FABI szklana, przezroczysta, industrialna

Czarna lampa Valmonti – bo ją mamy na myśli – to propozycja dla loftowych minimalistów. Stylowo prezentuje się na tle betonu architektonicznego czy fornirowanych ścian. Wyglądem przypomina fabryczne oświetlenie, które ma zapewnić jasność dla wielu stanowisk pracy. W przestrzeni domowej pozwoli oświetlić kompleksowo całe pomieszczenie jadalne.

Metalowa czarna lampa wisząca VALMONTI W6 półokrągła kopuła loft

Metalowa czarna lampa wisząca VALMONTI W6 półokrągła kopuła loft

Lampy wiszące w stylu industrialnym to nie tylko światłodajne przedmioty. To także dzieła designerów, które mają cieszyć oko, nawet kiedy nie są włączone. Warto o tym pamiętać, wszak chociażby latem, lamy stanowią przede wszystkim dekorację.