|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Lampy szklane i metalowe do wnętrz minimalistycznych, industrialnych i scandi

Lampy szklane i metalowe do wnętrz minimalistycznych, industrialnych i scandi?

Zarówno wiszące, jak i stojące lampy podnoszą funkcjonalność każdego wnętrza po zmroku. Dzięki nim jesteś w stanie miło spędzić czas wieczorem przed telewizorem czy z książką w ręku. Lampy jednak stanowią także wyrazisty element aranżacji wnętrz. Ich styl musi być dopasowany do stylu wnętrza. Inaczej wystrój całego pomieszczenia nie będzie spójny. Jakie lampy najlepiej sprawdzą się do skandynawskich czy industrialnych przestrzeni? Dziś skupimy się na lampach metalowych i szklanych oraz możliwościach ich aranżacji w salonie.

Lampy metalowe – najlepsze do skandynawskiego salonu

Wnętrza skandynawskie cechują się harmonią i porządkiem. Nie warto zatem wybierać do nich bogato zdobionych kinkietów. Lepiej postawić na proste formy i naturalne materiały wykonania. Ważny jest także kolor lamp skandynawskich. Świetnie sprawdzą się zarówno białe, szare, jak i brązowe klosze.

Naszą propozycją do skandynawskiego salonu są lampy wiszące - na przykład lampa Versi. Wykonana jest z metalu i drewna. Jej kształt jest prosty i nowoczesny. Szeroki klosz zapewni Ci jasne i dobrze oświetlone wnętrze. Z kolei biały kolor wykończenia lampy z powodzeniem dopasujesz do pozostałych elementów wystroju.

Lampa wisząca Versi

Lampa wisząca Versi

Szklane kule – lampy idealne do minimalistycznych wnętrz

Dekoracje w minimalistycznych pomieszczeniach często przybierają geometryczne kształty. Dzięki temu łatwo wprowadzić do wnętrza ozdoby, które spełniają praktyczną funkcję. Ich przykładem mogą być kwadratowe półki na książki, które doskonale będą pasowały do stolika kawowego w tym samym kształcie. Także w tych wnętrzach docenia się prostotę dodatków i minimalne zdobnictwo.

Do minimalistycznego salonu doskonałym źródłem światła i dekoracją w jednym będzie lampa Rocherro Trio. Składa się z trzech okrągłych, szklanych kloszy. Dzięki temu nic nie przesłania światła z żarówek. Lampa ze szklanymi kulami doskonale oświetli nawet duże pomieszczenia. Kule zawieszone są na dość długim kablu, dzięki czemu możesz przymocować je w dowolnym miejscu na suficie.

Lampa wisząca Rocherro Trio

Lampa wisząca Rocherro Trio

Lampy szklane z metalowymi dodatkami – styl industrialny w salonie

Nowoczesne oświetlenie salonu w stylu industrialnym powinno łączyć charakterystyczne dla tej konwencji materiały, czyli szkło, metal i drewno. W tego rodzaju wnętrzach można sobie pozwolić na bardziej ozdobne lampy loftowe. Z tego względu naszą propozycją jest lampa Falco. Cechuje się oryginalnym wyglądem przypominającym dawne lampy naftowe. Jej design z pewnością odnajdzie się w industrialnych pomieszczeniach.

Lampa industrialna Falco

Lampa industrialna Falco

Lampy są niezwykle ważnym elementem każdej aranżacji. Ich styl powinien być dopasowany do utrzymanej we wnętrzu konwencji. Do wnętrz skandynawskich, industrialnych i minimalistycznych najlepiej wybieraj proste lampy wykonane ze szkła i metalu.