|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Lampa stojąca podłogowa – w jakich wnętrzach się sprawdzi?

Lampa stojąca podłogowa – w jakich wnętrzach się sprawdzi?

Aranżując każdą przestrzeń, powinniśmy poświęcić chwilę na zaplanowanie oświetlenia. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ odpowiednie oświetlenie nadaje wnętrzu charakteru, sprawia, że przestrzeń jest przytulna i zachęca do spędzania w niej czasu. Dziś bliżej przyjrzymy się lampie podłogowej. W jakich pomieszczeniach ją stawiać? Jak dobrać ją do stylu pomieszczenia?

W jakich pomieszczeniach?

Utarło się, że lampa stojąca podłogowa może być jedynie elementem oświetlenia w salonie. Najczęściej wykorzystywana jest w kąciku do czytania lub stawia się ją przy sofie, tak by oświetlała strefę wypoczynkową. W pokoju dziennym ten element oświetlenia daje nam przyjemne, ciepłe światło, które sprzyja odpoczynkowi. W salonie lampa stojąca może być także umieszczona za telewizorem (jeśli wielkość pomieszczenia nam na to pozwala), dzięki czemu oglądanie telewizji jest bardziej komfortowe dla naszych oczu. Okazuje się, że salon jest miejscem, w którym większość z nas aktualnie nie może obyć się bez lampy stojącej, ale gdzie jeszcze ten rodzaj oświetlenia się sprawdzi?

Pewnie wiele osób domyśla się, gdzie jeszcze możemy postawić lampę podłogową... Oczywiście, że w sypialni! W tej intymnej przestrzeni ciepłe światło lampy będzie nieocenione. Sypialnia jest dla każdego strefą relaksu, więc w tym pomieszczeniu muszą się znajdować lampy i lampki, które nie oświetlają przestrzeni jasnym, intensywnym światłem. Lampa stojąca postawiona w rogu sypialni świetnie spełni swoje zadania – delikatnie, nienachalnie oświetli pomieszczenie dając efekt przytulnego i klimatycznego wnętrza.

Gdzie jeszcze powinniśmy znaleźć miejsce na lampę stojącą podłogową? Być może niewiele osób pomyślało o gabinecie, ale wynika to pewnie z faktu, że nie każdy posiada gabinet w domu lub mieszkaniu. Jeśli już jednak mamy gabinet to warto zastanowić się nad postawieniem w nim lampy stojącej. Dlaczego? Ponieważ jest to świetny element oświetlenia, który będzie rzucał światło na biurko, czyli naszą strefę pracy. Jeśli pracujemy w domu, zadbajmy o to, by nasza strefa pracy była komfortowa. Musimy zatem zadbać o odpowiednie oświetlenie. Jeśli do tego lampa stojąca podłogowa będzie się prezentować bardzo ciekawie w naszym gabinecie, otrzymamy przyjemne z pożytecznym, a to przecież chodzi!

Lampa stojąca podłogowa – jakie modele znajdziecie w naszym sklepie?

Lampa Galaksida P10
Galaksida P10
Lampa Neoritus P12
Neoritus P12

Dwa powyższe modele lamp to propozycja dla osób, które lubią nietypowe rozwiązania i niesztampowe pomysły. Te lampy, oprócz tego, że oświetlają przestrzeń, są niezwykłym elementem aranżacji wnętrza.

Lampa Galaksida P10 wykonana jest z metalu i szkła. Kule białe i srebrne, chromowane przyciągają wzrok i są głównym elementem lampy. Połączenie koloru srebrnego i białego sprawia, że lampa ta będzie się świetnie prezentować w sypialni w romantycznym stylu, ale także w nowoczesnym, designerskim salonie.

Drugi model lampy, Neoritus P12, to najkrócej mówiąc dwanaście srebrnych, chromowanych kul, od których nie sposób oderwać wzroku! Nowoczesny design lampy sprawia, że ta luksusowa lampa będzie świetnie wyglądać w nowoczesnych wnętrzach urządzonych w kolorach bieli, szarości i czerni. Zachęcamy jednak do eksperymentowania i zestawiania tej lampy także w połączeniu z innymi kolorami. Możliwości jest mnóstwo!

Azurro Bianco
Lampa Azurro Bianco
Azurro Nero
Lampa Azurro Nero

Kolejne dwie lampy nawiązują do klasycznych lamp podłogowych, ale do końca klasyczne nie są? Dlaczego? Ponieważ do ich stworzenia wykorzystano granit, który jest niezwykle modny w tym sezonie. Połączenie granitu i metalu daję nam lampę, która świetnie będzie wyglądać w tradycyjnych wnętrzach, ale także w stylizacjach nowoczesnych. Lampy mają regulowane ramię, więc może dopasować jego wysokość do własnych potrzeb.

Lampa stojąca podłogowa może być ciekawym elementem aranżacji naszych wnętrz. W naszej ofercie ciekawy design łączy się z funkcjonalnością. Każdy kto chce stworzyć interesujące, a nawet czasem zaskakujące wnętrze, powinien pomyśleć o zakupie jednej z naszych lamp.