|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Jakie dywany do mieszkania alergika?

Jakie dywany do mieszkania alergika?

Wybór dywanu do mieszkania alergika wydaje Ci się trudny? Spokojnie. Dzięki naszym wskazówkom będziesz wiedzieć, na jakie modele warto postawić, a jakich lepiej unikać. Oto wszystko, co musisz wiedzieć na temat dywanów antyalergicznych dla dzieci i dorosłych.

Syntetyczny czy wełniany dywan dekoracyjny?

Szukasz modnego dekoracyjnego dywanu, który odmieni charakter sypialni czy salonu, a przy okazji nie narazi alergika na dyskomfort? Przede wszystkim unikaj dywanów z naturalnych materiałów, takich jak wełna. Chociaż są ekskluzywne i na pewno bardzo piękne, to dywany syntetyczne będą o niebo bardziej bezpieczne w przypadku osób ze skłonnością do alergii. Nie zawierają one białek czy celulozy, nie pochłaniają wilgoci, a do tego ich włókna mają właściwości elektrostatyczne. Nie musisz się obawiać o swoje zdrowie - emisja jakichkolwiek lotnych związków w nowoczesnych dywanach syntetycznych nie przekracza dopuszczalnych norm. Dobrym pomysłem jest wybór dywanów antyalergicznych z oferty naszego sklepu - są wykonane z wysokiej jakości włókien polipropylenowych heat-set frise. W dotyku i wyglądzie do złudzenia przypominają naturalną wełnę, są niezwykle miękkie i delikatne, mają gęste runo i wysokie włosie. Ich zaletą jest nie tylko to, że są przyjazne dla alergików, ale też odporne na blaknięcie i ścieranie, łatwe w utrzymaniu w czystości i odporne na zanieczyszczenia.

Dywan geometryczny Pink Abstract

Dywan geometryczny Pink Abstract

Jaki dywan dla alergików?

Jeśli Twój domownik ma problemy z alergiami, staraj się unikać dywanów typu shaggy, ponieważ bardzo trudno wyczyścić je z kurzu. Ten niestety, w połączeniu z ciepłem i wilgocią, tworzy doskonałe warunki do rozwoju roztoczy kurzu domowego, czyli pajęczaków, które wydzielają silnie alergizujące białko. Kolejną ważną rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę przy zakupie dywanu dla alergików, jest możliwość jego czyszczenia różnymi metodami, również przy użyciu wody, która pozwoli wypłukać głęboko zgromadzone we wnętrzu włókien zanieczyszczenia. Tu również syntetyczne dywany antyalergiczne będą najlepszą odpowiedzią na pytanie o to, jaki model warto wybrać do salonu czy sypialni.

Dywan w marokańską koniczynę Talizman

Dywan w marokańską koniczynę Talizman

Dywan antyalergiczny dla dzieci i dorosłych, wykonany z syntetycznych włókien, to najlepszy wybór dla alergików. Mogą być tak samo stylowym i efektownym dodatkiem do domu, jak dywany dekoracyjne z naturalnej wełny.