|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Jak wyremontować pokój dziecka za niewielkie pieniądze?

Jak wyremontować pokój dziecka za niewielkie pieniądze?

Pewnie z zachwytem patrzymy, jak nasze dziecko tworzy kolorowe malowidła na kartkach zeszytu, ale już nie jesteśmy tak zadowoleni, kiedy rysunki zaczynają się pojawiać na ścianie w pokoju malucha... W końcu będziemy musieli podjąć decyzję o remoncie. Jak się do niego przygotować i co zrobić, żeby nie wydawać zbyt dużo? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Zaraz po kuchni, pokój dziecka jest drugim pomieszczeniem w domu, które najszybciej się brudzi. Kolorowe rysunki na ścianach, a więc zabrudzenia z kredek i mazaków, a także plamy z farbek na blacie biurka i nie tylko tam – mimo że naszemu dziecku dobrze się wśród tych kolorowych plamek, przychodzi jednak moment na odświeżenie pokoju.

Średnio powinniśmy remontować pokój dziecka co dwa lata. Mogłoby się nam wydawać, że częste remonty mogą nadszarpnąć nasz domowy budżet, jednak podpowiemy, co zrobić, by nie wydawać zbyt dużo.

Nowe meble? Nie, wystarczą okleiny meblowe.

Meble są tym elementem wyposażenia pokoju, który pochłania największą część pieniędzy. Mimo śladów użytkowania, nikt z nas nie chce co dwa lata kupować nowych mebli do pokoju dziecięcego. Musimy sobie jednak poradzić z takimi problemami, jak zarysowania i plamy. Jak się zatem uchronić przed zakupem nowych mebli i co zrobić, by nadal wyglądały świeżo?

Ratunkiem są okleiny meblowe, dzięki którym w szybki sposób i niewielkim kosztem będziemy mogli odświeżyć meble. Oklejenie mebli nie jest trudne i przy odrobinie dokładności i sumienności każdy może sobie z tym poradzić. O tym, jak przygotować się do oklejania mebli i jak to zrobić krok po kroku pisaliśmy w naszym wpisie Jak okleić meble okleiną samoprzylepną.

Meble odświeżone okleiną wyglądają jak nowe i na pewno ma na to wpływ błyszcząca i gładka powierzchnia okleiny. Decydując się na zakup okleiny zamiast nowych mebli, oszczędzamy aż kilkaset złotych!

Jak odświeżyć ściany?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, bardzo często dzieci chwalą się swoim talentem malarskim właśnie na ścianie. Nie namawiamy do tego, by tłamsić kreatywność dziecka i zakazywać rysowania. Wręcz przeciwnie, niech dziecko rysuje, ale na specjalnie przygotowanej ścianie! Oczywiście myślimy o farbie tablicowej. Malując część ściany wspomnianą farbą, pozwalamy dziecku na nieco szaleństwa – teraz będzie miało przyzwolenie, że w tym miejscu można rysować i to bez końca, bo przecież stare rysunki można zmazać i tworzyć nowe!

Jaki jest jeszcze plus ściany pomalowanej farbą tablicową? Rośnie razem z dzieckiem. Na początku powstają na niej rysunki chmurek i piesków, a z czasem pojawi się tam plan lekcji, czy nazwa ulubionego zespołu rockowego.

Nie zapominajmy o pozostałych ścianach. Na nich warto umieścić tapety w kolorowe wzory, które są radosnym odzwierciedleniem dzieciństwa. Tapety w różnobarwne baloniki lub w kolorowe paski na pewno spodobają się każdemu dziecku. Te i inne oczywiście można znaleźć w ofercie naszego sklepu.

Zdarza się, że na ścianie znajduje się jedna mała plamka, której nie możemy zmyć. W takiej sytuacji nie musimy od razu decydować się na tapetowanie czy malowanie, jeśli reszta ścian jest w bardzo dobrym stanie. Jak więc zamaskować uporczywą plamę? Na ścianę naklejmy dekoracyjną naklejkę ścienną – nie tylko zakryjemy plamę, ale też wzbogacimy pokój o nową dekorację.

Zmiana dodatków

Nie tylko w pokoju dziecięcym, ale w każdym pomieszczeniu dodatki sprawiają, że wnętrze jest przytulne. Przy okazji małego remontu pokoiku naszego dziecka, możemy się także pokusić o ich zmianę na nowe, bardziej adekwatne do wieku dziecka. Dywan ze wzorem ulubionego bohatera z bajki nie będzie najlepszym rozwiązaniem w pokoju kilkunastoletniego dziecka. Dlatego tak ważne jest, by dobrać dodatki do jego wieku. Możemy pokusić się o zmianę poszewek na poduszki, zasłon i takich elementów dekoracyjnych jak plakaty na ścianie.

Mamy nadzieję, że udowodniliśmy, że pokój dziecka można odmienić naprawdę niskim kosztem. Wystarczą okleiny meblowe, dobrej jakości farba tablicowa i kilka nowych dodatków, a przestrzeń naszej pociechy może się diametralnie zmienić. Nie bójmy się więc kolejnego remontu, a cieszmy się możliwością nowego zaaranżowania wnętrza!