|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Jak udekorować pokój dziecka na Święta?

Jak udekorować pokój dziecka na Święta?

Święta tuż, tuż, a my jeszcze nie pomyśleliśmy o świątecznych dekoracjach? Czas to zmienić. Zastanawiając się nad ozdabianiem mieszkania, nie możemy zapomnieć o pokoju naszej pociechy. W końcu to dziecko czerpie najwięcej przyjemności z tego wyjątkowego okresu w roku. Jak zatem udekorować pokój dziecka?

Święta oczami dziecka

Przypomnijmy sobie czasy naszego dzieciństwa... Jak wspominamy okres Świąt Bożego Narodzenia? Pamiętamy mamę krzątającą się po kuchni, która pilnowała, by karp za bardzo się nie spiekł na patelni. Zadaniem taty było polerowanie sztućców, by położone na stole odbijały kolorowe światełka lampek choinkowych. Rodzeństwo wesoło biegało wokół choinki i ukradkiem zerkało na czekające na rozpakowanie prezenty. W końcu cała rodzina zasiadała do wigilijnego stołu, a w powietrzu unosił się zapach aromatycznych pierników. Kolacja mijała w nerwowym oczekiwaniu na odpakowanie prezentów i każde dziecko czekało tylko na to, by móc się pobawić otrzymanymi zabawkami w swoim pokoju.

Mimo że minęło wiele lat, w postrzeganiu Świąt przez dziecko nic się nie zmieniło. Teraz to my jesteśmy rodzicami, którzy krzątają się po mieszkaniu, pilnując, by wszystko było gotowe na czas. Dziecko spogląda na nas rozbawionym wzrokiem i wprost nie może się doczekać końca kolacji i momentu wręczania prezentów. Świąteczną atmosferę dopełniają unoszące się z kuchni zapachy, a także świąteczne dekoracje, których nie może zabraknąć w żadnym pomieszczeniu. By właśnie tak wyglądał okres Świąt – magicznie i bajkowo – warto już teraz pomyśleć o świątecznych dekoracjach i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę.

Świąteczne kolory na ścianie przez cały rok

Kolory, które kojarzą nam się ze Świętami Bożego Narodzenia to czerwień, czyli kolor stroju św. Mikołaja, zieleń (jemioła) oraz biel płatków śniegu. Jeśli chcemy stworzyć w pokoju dziecięcym świąteczny klimat, a przy okazji mamy zamiar przeprowadzić większy remont, możemy się zdecydować na tapety do pokoju dziecięcego właśnie w tych kolorach. W okresie Świąt będą świetnie współgrać z innymi dekoracjami świątecznymi, a przez cały rok będą ciekawym pomysłem na aranżację ściany. Tapeta do pokoju dziecięcego, która świetnie sprawdzi się w tej roli, może być biała w czerwone groszki, zielona w białe kropki lub może mieć wzór w gwiazdki – gwiazda to także symbol, który kojarzymy ze Świętami. To właśnie pojawienie się tej pierwszej gwiazdki na niebie jest dla nas znakiem, by zasiąść do wigilijnego stołu.

Tapeta dziecięca w kropki biało-czerwona
Tapeta w kropki biało-czerwona
Tapeta dla dziecka w groszki zielono-biała limonkowa
Tapeta w groszki limonkowo-biała
Tapeta do pokoju dziecka w gwiazdki biało-szara
Tapeta w gwiazdki biało-szara

Świąteczne dekoracje

Przyznajemy, że tapetowanie przed Świętami jest propozycją dla odważnych, gdyż większość z nas, zamiast myśleć o kupowaniu tapet, zastanawia się, gdzie kupić karpia w najlepszej cenie, kiedy wybrać się po żywą choinkę, czy chociażby kto z rodziny w tym roku ma przygotować pierogi na wigilijną kolację. Mimo natłoku obowiązków, stałym punktem świątecznych przygotowań powinno być dekorowanie mieszkania. Oczywiście najważniejszą czynnością jest ubranie drzewka znajdującego się w salonie, ale nie możemy zapominać o naszym dziecku, które na pewno ucieszy się z własnej, mniejszej choineczki. Jeśli w pokoju malucha jest wystarczająco miejsca, ustawmy drzewko na komodzie lub na biurku pociechy. Pamiętajmy o tym, by bombki nie były szklane, lecz plastikowe lub styropianowe (najlepiej, jeśli będą własnoręcznie pomalowane przez dziecko).

Nie każdy może sobie pozwolić na umieszczenie choineczki w pokoju dziecka, ze względu na jego wiek lub brak wolnej przestrzeni. W tym przypadku tradycyjne drzewko możemy zastąpić naklejką na szybę lub ścianę. Naklejki na szyby w postaci płatków śniegu, małych choinek będą stylową, świąteczną dekoracją dziecięcego pokoju. Mając trochę wolnego miejsca na ścianie, możemy się zdecydować na większych rozmiarów naklejkę w kształcie udekorowanego drzewka.

Naklejki na szyby lustro: śnieżynki, płatki śniegu - sklep Dekoori.pl
Naklejki śnieżynki, płatki śniegu
Naklejki na szyby, szkło: choinki dekoracyjne - sklep Dekoori.pl
Naklejki choinki dekoracyjne
Naklejki ścienne: choinka ze śnieżynek, płatków śniegu - sklep Dekoori.pl
Naklejki: choinka ze śnieżynek

Święta bez dekoracji nie byłyby takie same. Otaczająca nas czerwień, zieleń i biel wprawia w nas świąteczny nastrój. Światło kolorowych lampek choinkowych wesoło skacze po błyszczących bombkach, w które wpatrzone są nasze dzieci. Pozwólmy cieszyć się dzieciom tą atmosferą jak najdłużej – niech świąteczne dekoracje także zagoszczą w dziecięcym pokoju.