|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Jak rozjaśnić wąski korytarz?

Jak rozjaśnić wąski korytarz?

Wąski korytarz wymaga rozjaśnienia? Nic prostszego! Taką misję możesz przeprowadzić w swoim domu na kilka sposobów. O wszystkich przeczytasz w naszym najnowszym wpisie.

Wąski i mały korytarz? Są na to sposoby!

Wąski korytarz, na przykład prowadzący z salonu do łazienki czy ten, w którym zorganizowany jest przedpokój, może wydawać się jeszcze mniejszy i bardziej ponury, jeśli nie jest odpowiednio doświetlony. Jeśli nie ma szans na wykuwanie w ścianie okna, ratuj się sprawdzonymi sposobami, które optycznie rozjaśnią pomieszczenie, sprawią, że będzie wydawało się większe niż w rzeczywistości, a do tego przyjemniej będzie w nim funkcjonować. Pierwsza, podstawowa metoda to oczywiście odpowiednie oświetlenie - zarówno lampy górne, kinkiety ścienne, jak i taśmy LED, które można zamontować na wysokości sufitu czy podłogi (te z czujnikami ruchu będą się włączać na przykład nocą, prowadząc domownika przez korytarz). Możesz też oczywiście pomalować ściany na biało czy kremowo, ale my… znamy zdecydowanie prostszy patent! Jaki? Tapety. Zobacz, co mogą zdziałać w wąskim i źle oświetlonym korytarzu.

Biała tapeta + czarny PLUS (wersja biało-czarna)

Tapeta czarno-biała

Najlepsze tapety do wąskich korytarzy

Nowoczesne tapety są nie tylko odporne na zabrudzenia, ale też niwelują widoczność na przykład nierówności na ścianach, świetnie sprawdzą się więc również w przedpokoju czy korytarzu, który jest intensywnie użytkowany. Jakie wybrać w przypadku wąskiego pomieszczenia? Postaw na jasną kolorystykę, która sprawi, że ściany będą się wydawać ulokowane dalej od siebie. W naszym sklepie znajdziesz wiele propozycji: białe tapety na ścianę w subtelne kremowe czy szare groszki, tapety w paski, jodełkę boho czy z motywem roślinnym. Jeśli wybierasz wzory, stawiaj raczej na te bardzo delikatne, w pastelowej tonacji, inaczej aranżacja korytarza jeszcze bardziej wizualnie go pomniejszy.

Biało-żółta tapeta w pionowy wzór oko

Biało-żółta tapeta

Nie tylko na ścianę, czyli tapety na meble do wąskiego korytarza

Jeśli w wąskim korytarzu ustawione zostały meble, które zabierają przestrzeń, ale są bardzo ważne z praktycznych względów, rozważ wykorzystanie takiego rozwiązania, jak samoprzylepne tapety na meble, na przykład w odcieniu białym, beżowym, srebrnym czy z motywem supermodnego od dawna marmuru. To doskonały wybór na przykład na szafki do przedpokoju z gładkimi frontami.

Okleina meblowa samoprzylepna folia BIAŁA dekoracyjna

Okleina meblowa samoprzylepna biała

Jasne tapety na ścianę, podobnie zresztą jak tapety na meble, są idealnym rozwiązaniem do wąskich korytarzy, w których przyda się efekt optycznego powiększenia przestrzeni. Przetestuj nasze podpowiedzi!