|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Dziecięcy świat w multikolorze - tapety do pokoju dziewczynki

Dziecięcy świat w multikolorze - tapety do pokoju dziewczynki

Pokoje dziewczynek to ich azyl - są przytulne, piękne i wywołują miłe skojarzenia. Różowe, białe, szare, lawendowe - niezależnie od inspiracji kolorystycznych, muszą być dopracowane. “Księżniczkowe” czy bardziej “dorosłe”, stają się przestrzenią, w której dziewczynki dojrzewają, uczą się i dzielą się swoimi emocjami z rodzicami i pierwszymi przyjaciółmi. Wykreowanie wnętrza, w którym znajdzie się miejsce do zagregowania tylu emocji, ale też predestynowanego do tych przyziemnych tematów egzystencji, jak wypoczynek, zabawa i nauka, to wyzwanie. Nie zapominajmy, że każde dziecko jest inne, dlatego przestrzeń należy dookreślić. Idealnie w tej roli sprawdzają się dodatki - tekstylia, oświetlenie i tapety dla dzieci, które wyeksponują kącik do nauki czy wyznaczą granice strefy relaksu. Postaw na nie i znajdź z Dekoori swój koncept na pokój dla dziewczynki!

Róż niejedno ma imię, czyli tapety dla dziewczynek, w których się zakochasz

Choć dość oczywistym kolorem dla małych dam jest kolor różowy, to nieoczywiste może być jego wykorzystanie. Jeśli postawisz na tapety dla dzieci, np. te z efektem gradacji wzoru. Paski, które wirują na ścianie, tworząc dynamiczny efekt i ułudę ruchu, będą wyznaczać ulubione miejsce do zabawy. Warto zdecydować się na jedną ścianę w takim wzorze, a resztę zachować np. w bieli czy szarości.

Biała tapeta w szare kropki, groszki, polka dot 5 cm

Biała tapeta w szare kropki, groszki, polka dot 5 cm

Małe dziewczynki uwielbiają przymierzać ubrania i chcą poczuć się jak królewny. Warto zaanektować więc część pokoju na kącik, w którym młoda dama spełni to marzenie. W tej roli sprawdzi się róg pokoju, właściwie doświetlony, np. przez kinkiet, a strefę wyznaczą pasujące dodatki. Tapety dla dziewczynek z motywem bardzo kobiecych groszków, zorganizują tę przestrzeń. Wieszaki dla dzieci można podwiesić na relingu - stworzą minigarderobę. Warto umieścić tam także lustro oraz puf, który spełni funkcję buduarowego siedziska. Niech młode damy eksperymentują w takim anturażu z pierwszym makijażem.

Szary puf dekoracyjny, drewniany taboret, pokrowiec w duże, białe gwiazdy

Szary puf dekoracyjny, drewniany taboret, pokrowiec w duże, białe gwiazdy

Stylowy pokój nastolatki - jak stworzyć?

Starsze dziewczynki nie chcą już oczywistych rozwiązań. Dlatego nastolatki coraz częściej marzą o pokoju w “dorosłej” wersji. Tapety dla dzieci nie muszą wcale operować jedynie różem, żółcią czy błękitem. Dziewczynki ucieszy aranżacja czarno-biała, przywołująca na myśl sypialnię rodziców w wersji minimalistycznej. Wówczas pionowe czarno-białe pasy będą miejscem, na którego tle pięknie prezentuje się galeria zdjęć w sepii. Jeśli dziecko ma pasję, warto wkomponować tutaj trofea np. medale i plakaty z zawodów konnych itp. Tapety dla dziewczynek o dynamicznym charakterze pasów czy groszków, sprytnie modelują też przestrzeń, tworząc efekt trójwymiaru. Zadbaj o stylowe dodatki o jednorodnej formie, jak figurki, ledowe cotton balls, oplatające ramę łóżka w wersji grey and white, która cudownie uwydatni aranżację. Taki pokój to przedsionek dorosłości.

Puf do siedzenia, taboret z drewna szaro-biały w KROPKI GROCHY

Puf do siedzenia, taboret z drewna szaro-biały w KROPKI GROCHY