|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Czym się kierować przy wyborze tapety dla dziewczynek?

Czym się kierować przy wyborze tapety dla dziewczynek?

Jakiś czas temu zostały przeprowadzone badania, które udowodniły, że to jak urządzony jest pokój dziecka ma ogromny wpływ na jego psychikę i późniejszy rozwój. Każdy rodzic powinien więc zadbać o to, by pokój naszej pociechy był radosny i by zachęcał dziecko do spędzania w nim jak najwięcej czasu. Dziś poruszymy temat wyboru tapety dla dziewczynek.

Czy wystarczy kupić pierwszą lepszą różową tapetę (ach te stereotypy...) czy jednak należy poświęcić więcej czasu na wybór odpowiedniego modelu? Odpowiedź sama się nasuwa, ale pozwolimy sobie bardziej zgłębić temat.

Tapety dla dziewczynek a wiek dziecka

Kwestia wybrania tapety dla dziecka jest niezwykle prosta w momencie kiedy urządzamy pokój niemowlaka. W tej sytuacji rodzice mają duże pole do popisu w planowaniu aranżacji dziecięcego pokoju. O ile za bardzo nie poniesie nas wyobraźnia, jesteśmy w stanie stworzyć małej księżniczce przytulny pokój, w którym będzie spędzała pierwsze lata swojego życia.

Aktualne trendy aranżacyjne stawiają na nowoczesne urządzanie pokoików naszych najmłodszych pociech. W przypadku dziewczynek ciągle na pierwszym miejscu pozostaje róż, jednak kolor ten łączony jest z odcieniami szarości lub pastelowego turkusu.

Idąc tym tropem proponujemy tapetę różową w białe i szare króliczki lub model z szarym tłem i białymi obłoczkami:

Różowa tapeta dla dziewczynki w króliki
Szara tapeta dla dzieci w białe chmurki

Powyższe modele tapet świetnie zdadzą swój egzamin przez pierwsze kilka lat życia – pokój małej dziewczynki będzie przytulny, dziewczęcy, aż chce się powiedzieć prześliczny! Ale przychodzi taki moment, w którym trzeba będzie się zastanowić nad niewielkim odświeżeniem ścian (fantazyjne rysunki na tapecie mogą się znudzić nawet samej małej autorce) i znów staniemy przed problemem wybrania nowej tapety. Pamiętajmy, że nasze dziecko ma już kilka lat, ma już ukształtowany charakter i potrafi podejmować proste decyzje, dlatego warto w nową aranżację pokoju zaangażować naszą małą królewnę. Wystarczy pokazać kilka modeli tapet z oferty naszego sklepu, a dziewczynka na pewno w którejś się zakocha do tego stopnia, że będzie chciała uczestniczyć w tapetowaniu swojego pokoju.

Starsze dziecko to głowa pełna pomysłów i inspiracji, więc nawet tapeta w pokoju tak kreatywnego dziecka nie może być nudna. Dla kilkuletnich dziewczynek nasz sklep oferuje takie oto niebanalne tapety:

Tapety dla dziewczynek w kolorowe guziki
Kolorowa tapeta dziecięca w pióra

Tapeta w kolorowe guziki i piórka to według nas trafna propozycja dla kilkuletnich małych dziewczynek – pobudzają kreatywność, są wesołe i niespotykane. Ale równie dobrze dziewczynkom mogą się spodobać tapety w czerwone serduszka lub kolorowe baloniki – możliwości jest tak wiele!

Czas zastanowić się nad wyborem tapety dla dziewczynek kilkunastoletnich. Chociaż my ciągle myślimy o nich jak o naszych małych dziewczynkach, które jeszcze niedawno bawiły się lalkami w swoim pokoju, są to już młode kobiety, które bardziej od lalek wolą spotkania ze znajomymi, wieczorne pogaduchy z najlepszą przyjaciółką w pokoju. Wraz z wiekiem nasze dziecko staje się nieco bardziej poważne, więc tapeta w guziki musi dać miejsce innej, bardziej stonowanej, co nie oznacza, że nudnej!

Każda nastolatka ma inny charakter więc to co spodoba się jednej, drugiej nie przypadnie do gustu. W związku z tym proponujemy dwa modele tapety: jedną dla zwariowanych nastolatek, a drugą dla młodych dam, które lubią przytulne, stonowane kolory.

Tapeta ścienna dla dziewczynek pionowe paski
Miętowa tapeta do pokoju dziewczynki w pasy pionowe

Okazuje się, że wybór tapety ma ogromne znaczenie. Nie wystarczy wejść do pierwszego napotkanego sklepu z tapetami i kupić tapetę w „dziewczęcym” stylu. Kolor tapety i i kształty, które się na niej znajdą mogą mieć ogromny wpływ na rozwój naszego dziecka. Tapety muszą być kolorowe i powinny odzwierciedlać dziecięcą radość. Nasze tapety dla dziewczynek są wesołe, w radosnych kolorach – to idealna propozycja dla dziewczynek w każdym wieku!