|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

Aranżacyjny hit: naklejka na ścianę! Jak ją wykorzystać we wnętrzu?

Aranżacyjny hit: naklejka na ścianę! Jak ją wykorzystać we wnętrzu?

Kolorowe naklejki na ścianę to absolutny hit aranżacyjny – są niedrogie, bardzo łatwe i szybkie w montażu, a przede wszystkim szalenie widowiskowe. To ciekawe rozwiązanie, gdy chcemy spektakularnie odmienić wnętrze małym kosztem. Jest to również dobra recepta w sytuacji, w której w niewielkim mieszkaniu nie mamy możliwości ustawiania skomplikowanych konstrukcji z mebli lub dodatków. Naklejki na ścianę świetnie prezentują się w każdym wnętrzu, dlatego warto wziąć je pod uwagę podczas aranżowania mieszkania.

Naklejka na ścianę – niewielki koszt, niesamowity efekt

Nawet jeśli na co dzień nie zajmujemy się aranżacją wnętrz, chcemy, by nasze mieszkanie było stylowe, wyróżniało się oryginalną estetyką, a wnętrze zapraszało do spędzenia w nim jak najwięcej czasu. Wiele osób jest przekonania, że by osiągnąć taki efekt, należy w wystrój mieszkania zainwestować sporą sumę pieniędzy. Nic bardziej mylnego. Wydając niewielkie kwoty, można ciekawie, a przede wszystkim stylowo urządzić mieszkanie. Świadczy o tym chociażby popularność pchlich targów, na których można za przysłowiowe kilka złotych kupić eleganckie, staromodne meble oraz dodatki. Podobnie jest z ofertą sklepów internetowych, które za niewielką cenę oferują dodatki oraz elementy wyposażenia wnętrz, które sprawią, że mieszkanie będzie się prezentować gustownie. Oczywiście dotyczy to także naszego sklepu.

Wystarczy jedyne 20 zł, by móc cieszyć się stylową naklejką, która uatrakcyjni wnętrze. Naklejka na ścianę to ciekawy element dekoracji, który sprawi, że przestrzeń nabierze charakteru i będzie prezentować się niesztampowo.

Naklejki do każdego wnętrza

Naklejki ścienne to stosunkowo świeży trend, jednak bardzo szybko podbił serca osób, które choć trochę interesują się wystrojem wnętrz. Początkowo naklejki gościły w pokojach dziecięcych. W tej przestrzeni sprawdzą się takie wzory jak chmurki, kolorowe serduszka czy latające balony. Nowością są naklejki wykorzystujące farbę tablicową, na których można pisać kredą. Warto przykleić taką naklejkę nad biurkiem, dzięki czemu dziecko będzie mogło zapisać plan lekcji, plan dnia lub listę zadań domowych do zrobienia.

Naklejki na ścianę, ścienne - serca, serduszka dla dzieci
Naklejki serduszka
Naklejka na ścianę: chmurka i krople deszczu
Chmurka i kropelki
Naklejka, tablica kredowa do pisania, na ścianę, lodówkę
Naklejka tablicowa

Okazuje się, że naklejki na ścianie świetnie wyglądają nie tylko na ścianach w pokoju dziecięcym, ale także w innych pomieszczeniach, a szczególnie w salonie. W pokoju dziennym, w którym w gruncie rzeczy spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia, wszelkiego rodzaju dodatki oraz dekoracje pełnią funkcję tych elementów wyposażenia, które wprowadzają przytulną, rodzinną atmosferę. Takie dekoracje jak naklejki ścienne sprawiają także, że wnętrze prezentuje się ciekawie i stylowo. W salonie sprawdzą się naklejki proste, przez co bardzo gustowne. My polecamy romby w stonowanych kolorach, krzyżyki lub kolorowe trójkąty.

Naklejki ścienne: romby samoprzylepne
Naklejki romby
Naklejki na ścianie: modne plusy, krzyżyki
Modne krzyżyki
Nowoczesne naklejki na ścianę w trójkąty
Nowoczesne trójkąty

Kuchnia to także świetne miejsca na naklejkę na ścianie. W tym pomieszczeniu szczególnie sprawdzą się naklejki imitujące tablicę do pisania. Jak można taką naklejkę wykorzystać w kuchni? Możemy na niej zapisać listę zakupów lub termin wizyty u lekarza, a więc wszystko to, o czym nie możemy zapomnieć.

O czym należy pamiętać?

Decydując się na przyklejenie naklejki na ścianę, należy trzymać się kilku istotnych zasad. Przede wszystkim ściana, a także każda inna powierzchnia, na której chcemy przykleić naklejkę, powinna być sucha, a także czysta (odtłuszczona) i gładka. Warto odpowiednio wcześniej rozplanować układ naklejki i pozwolić jej „leżakować” przez jakiś czas na płaskiej powierzchni. Po malowaniu ścian należy odczekać przynajmniej tydzień przed naklejeniem naklejki. Naklejka nie powinna się także znajdować przy źródle ciepła, gdyż w przeciwnym razie może się odklejać. Jeśli dany wzór naklejki się nam znudzi, bardzo łatwo można taką naklejkę odkleić – wystarczy podgrzać ja ciepłem z suszarki do włosów, a następnie delikatnie stopniowo odklejać.

Naklejki ścienne są wyrazistymi, kolorowymi i ciekawymi dekoracjami, które sprawią, że aranżacja wnętrza będzie niepowtarzalna. Te kreatywne i oryginalne ozdoby z powodzeniem sprawdzą się w pokoju dziecięcym, salonie czy kuchni, ale także w przedpokoju i sypialni – wszędzie tam, gdzie chcemy stworzyć gustowną i stylową przestrzeń. Z pewnością jest to świetny sposób na szybką, niedrogą i łatwą metamorfozę wnętrza.