|
Załóż konto
INDIVA Justyna Szysz
Czego szukasz?
Wpisz minimum 3 znaki nazwy, kodu lub tagu by zacząć wyszukiwanie

7 pomysłów na wykorzystanie okleiny meblowej

7 pomysłów na wykorzystanie okleiny meblowej

Czy coś Wam mówi skrót DIY, czyli z ang. Do it yourself? Jesteśmy pewni, że tak! Śledząc nowinki w aranżacyjnych trendach, można zauważyć, że dużą popularnością cieszą się przedmioty własnoręcznie wykonane lub przerobione w taki sposób, by odzwierciedlały nasze pomysły w wystroju wnętrz. Żeby dokonać przeróbek na meblach lub przedmiotach, które już jakiś czas były eksploatowane, potrzebne są materiały, które zamaskują ślady użytkowania i nadadzą rzeczom nowego charakteru. Świetnym materiałem jest okleina meblowa samoprzylepna. Podpowiadamy, w jaki sposób można ją wykorzystać.

Przeróbka półek

W dużych sklepach meblowych, a także miejscowych dyskontach coraz częściej możemy się natknąć na półki w kształcie plastra miodu. Cena tej domowej dekoracji jest stosunkowo wysoka, w porównaniu do materiału, który został użyty do jej produkcji. Za komplet trzech półek należy zapłacić około 80 zł, jednak jeśli dobrze się rozejrzymy po ofertach sklepów, jesteśmy w stanie kupić zestaw w o wiele niższej cenie. Co jednak zrobić, gdy chcemy kupić półki w okazyjnej cenie, ale nie podoba nam się jej tło w np. różowe kwiaty, które w ogóle nie pasują do wystroju wnętrza? Wtedy kupujemy, ale przerabiamy! I w tym właśnie miejscu sprawdzi się okleina meblowa samoprzylepna, dzięki której możemy całkowicie odmienić tło półki tak, by całość wpisywała się w naszą aranżację.

Nowy parapet

To normalne, że wprowadzając się do nowego mieszkania, które miało już kilku lokatorów wcześniej, niektóre elementy będą nosiły ślady użytkowania. Tak się często zdarza w przypadku parapetu, który może być porysowany lub postrzępiony na końcach, jeśli jest wykonany z drewna. Oklejając parapet okleiną, damy mu nowe życie, a sami uchronimy się przed kosztami wymiany tej części okna.

Całkiem nowa aranżacja zwykłego przedmiotu

Każdy z nas ma czasem ochotę na zmianę w wystroju wnętrza. Przestają nam się podobać czerwone dodatki, a coraz częściej myślimy o białych. Czy decydować się na kupno nowych ramek, doniczek czy podstawek pod filiżankę? Jeśli chcemy zmienić aranżację, ale nie wydawać zbyt dużej kwoty pieniędzy, wystarczy kupić okleinę. Wszystkie wymienione przedmioty możemy nią okleić i zyskamy całkiem nowe dodatki do domu, a tym samym całkiem odmienne wnętrze.

Okładki albumów do zdjęć w nowym wydaniu

Jeśli podczas każdego rodzinnego spotkania po raz setny przeglądane są rodzinne albumy ze zdjęciami, ich okładki na pewno wyglądają na sfatygowane. I w tym przypadku po raz kolejny możemy zaoszczędzić i zamiast kupować nowy album i tracić czas na przekładanie zdjęć, wystarczy zniszczoną okładkę okleić okleiną.

Nie wyrzucaj starego pudła!

Pudła do przechowywania stały się elementem dekoracyjnym w naszych wnętrzach. Jest to dodatek, który ładnie się prezentuje, a przede wszystkim potrafi pomieścić wiele przedmiotów. Częste otwieranie pudeł i przesuwanie może się odbić na jego zewnętrznym wyglądzie. Aby nieco odświeżyć jego wizerunek, warto ponownie skorzystać z okleiny. W ten sposób pudło będzie wyglądało jak nowe, a poza tym będzie odporniejsze na uszkodzenia i brud.

Idealne tło do zdjęć

Jeśli naszą pasją jest tworzenie ozdób metodą DIY, zapewne efektem naszej pracy chcemy się podzielić z rodziną i znajomymi. Oczywiście można się pokusić o zrobienie zwykłego zdjęcia, ale takie nie podkreśli nietuzinkowych cech naszego wyrobu – potrzebujemy odpowiedniego tła. Takim tłem może być powierzchnia okleiny, która może być w wersji matowej lub błyszczącej.

Odnowienie półek w szafce na buty

Półki w szafce na buty poprzez kontakt z piachem i twardą podeszwą naszych butów bardzo często są porysowane, a w zagłębieniach zagnieżdżają się zabrudzenia. Sposobem na odnowienie zniszczonej półki jest oklejenie jej okleiną samoprzylepną. Powierzchnia, która jest łatwa w czyszczeniu i odporna na zarysowania, w tej roli spisze się znakomicie.

Mimo że okleina meblowa samoprzylepna jest zazwyczaj stosowana do oklejenia mebli, mamy nadzieję, że pokazaliśmy jej wszechstronne zastosowanie. Jeśli szukacie dokładnej instrukcji oklejania, zajrzyjcie do naszego wcześniejszego wpisu Jak okleić meble okleiną samoprzylepną.