Stwórz świąteczny klimat w swoim domu

Stwórz świąteczny klimat w swoim domu

Święta Bożego Narodzenia znamionują ten szczególny okres w roku, kiedy bycie razem nabiera innego wymiaru. Dom jest miejscem spotkań przy pięknie nakrytym stole, słychać radosny gwar, śmiech dzieciaków, a domowników inspiruje aura radosnego wyczekiwania. Ten cudowny, świąteczny klimat wprowadzą, oprócz wzniosłych emocji, także właściwie dobrane dodatki do domu, odpowiednie oświetlenie i kilka trików wnętrzarskich. Wówczas wizja niczym z pocztówki stanie się rzeczywista. Jak to zrobić, czym się inspirować? Dekoori.pl podpowiada, wyczekując z nieciepliwością Bożego Narodzenia!

Boże Narodzenie a styl nordycki - wybieramy dodatki do domu, które pokochasz!

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nieodmiennie z blaskiem, za który odpowiada - oprócz Gwiazdy Betlejemskiej - także światło, jakie wprowadzimy do domu. Dlatego warto tutaj postawić na wiele jego źródeł, komponując lampy wiszące i nowoczesne oświetlenie salonu ze światłem świec, latarenek, które kojarzą się z ciepłem i bezpieczeństwem. Nieodmiennie podkreślając nastrój wyczekiwania na Wigilię i spotkanie w gronie bliskich. Ale Święta Bożego Narodzenia nie mogą obejść się także bez choinki, najlepiej oszronionej i przyozdobionej śniegiem. Dlaczego coraz częściej w aranżacjach, w których wykorzystano ekologiczne modele, igliwie obsypano srebrnym pyłem. Tego rodzaju wizja, znamionująca nadchodzącą Gwiazdkę, stanowi idealny mariaż ze stylistyką nordycką. Jeśli w takim klimacie urządzono mieszkanie, królują w nim biel, szarość i naturalne barwy. Aby tutaj wprowadzić nastrój Świąt Bożego Narodzenia, warto postawić na dodatki do domu utrzymane w tej tonacji. Tu fantastycznie sprawdzą się lampki ledowe cotton balls pozostające w tonacjach szarości. Kule z powodzeniem przyozdobią choinkę, tę klasyczną, zieloną oraz tę w wersji eko, np. wykonaną z drewna z odzysku. Tego rodzaju kompozycja umieszczona na ścianie pokrytej geometryczną tapetą w romby rozbłyśnie, tworząc magiczne miejsce. Nieodmiennie przywołujące nastrój Bożego Narodzenia.

Kule ledowe - jakie wybrać?

Miłośnikom stylu skandynawskiego i minimalistom polecamy stonowane kolory - postawmy więc na białe lampki. Kule led w wersji czarno-białej w towarzystwie ozdób np. drewnianych figurek reniferów ułożone jakby w nieładzie na stole, stworzą niecodzienną ozdobę świąteczną. Figurki powinny mieć np. czerwone aplikacje, bo intensywny czerwony to kolor Gwiazdki, który nawet w mieszkaniu minimalistów czy ascetów, warto wprowadzić, choć oszczędnie i ze smakiem. Zwolennikom klasycznych zdobień polecamy dodanie stroika ze świerku, które uzupełnią drewniane ozdoby, np. girlandy w kształcie gwiazdek, symbolizującym Boże Narodzenie. Całość polecamy uzupełnić o lampki. Kule led będą tutaj podkreślać urok kompozycji. Ażurowe wpiszą się w konwencję, połyskując delikatnym światłem - tworzącym przyjemny dla oka mariaż. Idealny też dla ducha, bo przywoła nastrój Świąt.

Całość polecamy okrasić garścią miłości i szczyptą prezentów od Mikołaja, i zapachem pierników, a dom wypełni cudowna atmosfera!

Lampki kule ledowe białe ażurowe metalowe 10 szt.

Lampki cotton balls biało szare LED 10 szt.

Lampki kule białe cotton balls LED 10 szt.

Drewniana girlanda w gwiazdy gwiazdki ręcznie robiona

Lampki ledowe na srebrnym druciku 5 m, 100 punktów świetlnych LED

Miętowa latarnia lampa naftowa LED w stylu retro

Autor: Dekoori.pl